Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 29 d.


ŠIAURĖS KORĖJA
Šiaurės Korėja paleido daugiau sparnuotųjų raketų – Kim Jong Unas ragina rengtis karui
BNS
Scanpix
Kim Jong Unas.

Šiaurės Korėja penktadienį pratęsė provokuojamus ginklų bandymus paleisdama į jūrą sparnuotųjų raketų, o valstybinė žiniasklaida pranešė, kad lyderis Kim Jong Unas lankydamasis laivų statykloje paragino kariuomenę sparčiau rengtis karui.

Pietų Korėjos jungtinis štabų vadų komitetas pranešė, kad JAV ir Pietų Korėjos kariškiai analizuoja Šiaurės Korėjos raketų paleidimus į Geltonąją jūrą. Pietų Korėjos kariuomenė sako pastebėjusi kelias raketas, bet konkretaus skaičiaus ir skrydžių charakteristikų nenurodė.

Tai ketvirtas Šiaurės Korėjos sparnuotųjų raketų leidimas šiais metais.

Keliomis valandomis anksčiau Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida pranešė, kad Kim Jong Unas lankydamasis laivų statykloje vakarinėje pakrantėje esančiame Nampe ir tikrindamas karinio laivyno projektus dar kartą atkreipė dėmesį į savo prioritetą stiprinti karines jūrų pajėgas.

Kim Jong Unas pastaraisiais mėnesiais akcentuoja savo pastangas sukurti branduoliniais ginklais apginkluotą karinį laivyną ir taip atsverti esą augančias grėsmes iš išorės – JAV, Pietų Korėjos ir Japonijos, plečiančių savo karinį bendradarbiavimą Pchenjanui vykdant branduolinių ginklų ir raketų programas.

Šiaurės Korėjos oficialioji naujienų agentūra KCNA nenurodė, kada Kim Jong Unas lankėsi Nampe. Pranešime cituojami Kim Jong Uno žodžiai, kad karinio jūrų laivyno stiprinimas yra „svarbiausias klausimas patikimai ginant šalies jūrinį suverenumą ir spartinant pasirengimą karui“.

KCNA nepranešė, kokio tipo karo laivai statomi Nampe, bet sakė, kad jie susiję su penkerių metų planu, priimtu per partijos suvažiavimą 2021 metų pradžioje. Tuomet Kim Jong Uno paskelbtame tikslų sąraše buvo ir atominiai povandeniniai laivai bei branduolinės raketos, kurias galima leisti iš povandeninių laivų.

Patikrinimo metu lyderis išklausė informaciją apie projektų pažangą ir nurodė besąlygiškai juos užbaigti iki termino 2025-ųjų pabaigoje, sakoma KCNA pranešime.

Pietų Korėjos susivienijimo ministerijos atstovė Kim Inae sakė, jog tai pirmas kartas, kai ministerija sužino Šiaurės Korėjos valstybinę žiniasklaidą pranešant apie Kim Jong Uno karinį patikrinimą Nampe. Tai galėtų rodyti, kad Šiaurės Korėjos karinio jūrų laivyno projektai dabar vykdomi ne vien rytinėje Šinpo laivų statykloje, kur statomi povandeniniai laivai.

Tuo metu Pietų Korėjos kariuomenė pranešė, kad jos specialiųjų operacijų kariai penktadienį užbaigė 10 dienų netoli Seulo vykusius mokymus su JAV „žaliosiomis beretėmis“. Pietų Korėja ir JAV pastaraisiais mėnesiais įvykdė ir didesnių pratybų, įskaitant trišales pratybas su Japonija.

2024 02 02 10:14
Spausdinti