Meniu
Prenumerata

penktadienis, vasario 23 d.


SINGAPŪRAS
Singapūre įvykdyta mirties bausmė dar vienam narkotikų prekeiviui
BNS
Unsplash
Asociatyvi nuotrauka.

Singapūre teismui atmetus apeliaciją penktadienį buvo pakartas narkotikų prekeivis, nuteistas mirties bausme, ir tai jau penkta tokia egzekucija nuo kovo.

Singapūre galioja vieni griežčiausių pasaulyje kovos su narkotikais įstatymai. Miesto-valstybės valdžia tvirtina, kad mirties bausmė tebėra veiksminga atgrasymo nuo prekybos narkotikais priemonė, nepaisant vis dažniau pasigirstančių raginimų ją panaikinti.

Penktadienį kalėjime buvo įvykdyta mirties bausmė singapūriečiui Nazeri Lajimui, sakoma kalėjimų tarnybos pranešime naujienų agentūrai AFP.

Singapūro narkotikų kontrolės agentūra nurodė, kad 2017-aisiais 64 metų vyras buvo nuteistas už tai, kad „prekybos tikslais“ laikė daugiau kaip 33 gramus heroino.

Šio kiekio kvaišalų pakaktų, kad „savaitę būtų galima maitinti apie 400 narkotikus vartojančių asmenų priklausomybę“, priduriama agentūros pranešime.

Organizacija „Amnesty International“ paragino Singapūrą nutraukti „nesiliaujančią egzekucijų bangą“.

„Šios egzekucijos ne tik, kad neatgraso nuo nusikaltimų, bet tik parodo, kad Singapūro valdžios institucijos visiškai nepaiso žmogaus teisių ir teisės į gyvybę“, – sakė „Amnesty International“ ekspertė mirties bausmės klausimais Chiara Sangiorgio.

Ketvirtadienį apeliacinis teismas atmetė paskutinį prašymą atidėti mirties bausmės vykdymą. Šiame posėdyje Nazeri Lajimas dalyvavo vaizdo ryšiu.

Žymi Singapūro teisių gynėja Kirsten Han AFP sakė, kad Nazeri Lajimas didžiąją savo gyvenimo dalį, nuo 14 metų, praleido kovodamas su priklausomybe nuo narkotikų.

„Jei mums tikrai rūpėtų narkotikus vartojančių žmonių gerovė, būtume suteikę Nazeri Lajimui ir kitiems panašiems į jį prasmingą paramą ir erdvę sveikti“, – teigė K. Han.

„Vietoj to jis visą gyvenimą buvo baudžiamas įkalinimu“, – pridūrė ji.

Singapūras kovą po dviejų metų pertraukos atnaujino mirties bausmės vykdymą ir pakorė vietinį prekeivį narkotikais. Aktyvistai baiminasi, kad artimiausiais mėnesiais bus įvykdyta ir daugiau bausmių.

Balandį nepaisant tarptautinės kritikos ir raginimų suteikti malonę po ilgos teisinės kovos buvo pakartas protinę negalią turintis malaizietis Nagaenthranas K. Dharmalingamas.

Neseniai interviu britų transliuotojui BBC vidaus reikalų ir teisės ministras K. Shanmugamas gynė Singapūro poziciją dėl mirties bausmės, sakydamas, kad esama „aiškių įrodymų, jog ši bausmė yra rimta atgrasymo priemonė būsimiems narkotikų prekeiviams“.

Tačiau Jungtinės Tautos teigia, kad pasaulyje mirties bausmė nėra veiksminga atgrasymo priemonė ir yra nesuderinama su tarptautine žmogaus teisių teise, pagal kurią mirties bausmė leidžiama tik už sunkiausius nusikaltimus.

2022 07 22 10:47
Spausdinti