Meniu
Prenumerata

trečiadienis, rugpjūčio 17 d.


AZIJA
Šri Lankos prezidentas pabėgo į Maldyvus, šalyje paskelbta nepaprastoji padėtis
BNS
Scanpix
Šri Lanka.

Šri Lankos prezidentas Gotabaya Rajapaksa trečiadienį nusileido kaimyniniuose Maldyvuose, pranešė vietos pareigūnai

Vėliau trečiadienį, po ištisus mėnesius trukusių protestų, jis turėtų atsistatydinti.

73 metų lyderis, jo žmona ir asmens sargybinis, atskridę kariniu lėktuvu „Antonov-32“ iš Šri Lankos, policijos lydimi buvo nuvežti į neskelbiamą vietą, naujienų agentūrai AFP sakė Malės oro uosto pareigūnas.

G. Rajapaksa pažadėjo trečiadienį atsistatydinti ir sudaryti sąlygas „taikiai pereigai“ po didelio masto protestų prieš jį dėl šalies išgyvenamos didžiausios ekonominės krizės.

G. Rajapaksos atsistatydinimo atveju premjeras Ranilas Wickremesinghe automatiškai taptų laikinuoju prezidentu ir dirbtų, kol parlamentas į šį postą išrinks kurį nors parlamentarą, dirbsiantį iki 2024-ųjų lapkričio.

Tačiau R. Wickremesinghe ir pats paskelbė norintis atsistatydinti, jei bus pasiektas konsensusas dėl vienybės vyriausybės formavimo.

Šri Lanka yra priklausoma nuo pagalbos iš Indijos ir kitų valstybių, lyderiams bandant derėtis su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) dėl finansinės pagalbos. R. Wickremesinghe neseniai sakė, kad derybos su TVF yra sudėtingos, nes Šri Lanka dabar yra bankrutavusi valstybė.

Balandžio mėnesį Šri Lanka paskelbė, kad dėl užsienio valiutos trūkumo sustabdo užsienio skolų grąžinimą. Bendra šalies užsienio skola siekia 51 mlrd. dolerių (50 mlrd. eurų), o 28 mlrd. dolerių ji turi sugrąžinti iki 2027 metų pabaigos.

Ištisus mėnesius trunkančios demonstracijos kone išardė Rajapaksų politinę dinastiją, valdžiusią šalį beveik visą laiką pastaruosius du dešimtmečius, bet kaltinamą nekompetencija ir korupcija.

Praėjus kelioms valandoms po to, kai iš šalies pabėgo prezidentas G. Rajapaksa, paskelbta nepaprastoji padėtis, pranešė ministro pirmininko biuras.

„Kadangi prezidentas yra išvykęs iš šalies, buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, kad būtų suvaldyta situacija šalyje“, – naujienų agentūrai AFP sakė ministro pirmininko atstovas spaudai Dinoukas Colombage.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 07 13 09:11
Spausdinti