Meniu
Prenumerata

šeštadienis, liepos 2 d.


ČILĖ
Streikai ir protestai sudavė skaudų smūgį Čilės ekonomikai
BNS
Scanpix

Čilės bendrasis vidaus produktas (BVP) lapkritį, palyginti su tuo pat mėnesiu metais anksčiau, smuko 3,3 proc. ir tai lėmė didžiausių per dešimtmečius socialinių neramumų šioje Lotynų Amerikos šalyje poveikis, ketvirtadienį pareiškė centrinis bankas.

Spalį, kai šalyje kilo masiniai gatvės protestai prieš nelygybę ir prezidento Sebastiano Pinera vyriausybę, BVP taip pat smuko ir buvo 3,4 proc. mažesnis negu metais anksčiau.

Demonstracijos, kurias išprovokavo valdžios sprendimas šiek tiek pabranginti metro bilietus, prasidėjo spalio 18 dieną, tačiau netrukus virto masiniais protestais, per kuriuos žuvo 29 žmonės.

Streikai ir protestai sudavė skaudų smūgį Čilės ekonomikai, kuri paprastai laikoma viena stipriausių ir stabiliausių Lotynų Amerikos regione.

S. Pinera galiausiai ėmėsi tam tikrų priemonių, kad numalšintų protestus.

Beje, BVP metinis nuosmukis lapkritį visgi buvo mažesnis už prognozuotą 4 proc. smukimą.

Tačiau centrinis bankas pablogino ekonomikos augimo 2019 metais prognozę ir dabar numato, jog ūkio prieaugis pernai sudarė tik 1 proc., o ne anksčiau numatytus 2,25–2,75 procento.

2020 metais BVP, centrinio banko skaičiavimais, paūgės 0,5–1,5 procento.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 01 02 19:52
Spausdinti