Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 9 d.


SUOMIJA
Suomijos valdžios institucijos konfiskavo tris privačius Rusijos orlaivius
BNS
Unsplash

Skolų išieškojimo agentūra konfiskavo tris privačius Rusijos lėktuvus. Tokio sprendimo priežastis – įtarimas, kad orlaiviai priklauso sankcionuotiems asmenims arba jie jais naudojasi, penktadienį skelbia Suomijos visuomeninė transliuotoja „Yle“.

Lėktuvus eksploatuojanti Suomijoje registruota bendrovė „Polar Aviation“ įtraukta Suomijos orlaivių registrą kaip konfiskuotų lėktuvų naudotoja. Viešai skelbiamuose sprendimuose Suomijos skolų išieškojimo valdyba neatskleidžia, kuo remiantis įtariama, kad lėktuvais naudojasi asmenys, kuriems taikomos sankcijos.

„Yle“ tiriamosios žurnalistikos padalinio duomenimis, šie lėktuvai oficialiai priklauso Rusijos verslininkui Sergejui Griščenkai, o įtarimai gali būti pagrįsti „Polar Aviation“ ryšiais su į JAV ir Europos Sąjungos sankcijų sąrašus įtrauktu Kremliui artimu oligarchu Genadijumi Timčenka, kuris turi Rusijos ir Suomijos pilietybes.

Bet kokias sąsajas su G. Timčenka neigianti „Polar Aviation“ atsisakė pateikti Suomijos valdžios institucijoms 2021-2022 metais šių lėktuvų atliktų skrydžių keleivių sąrašus. Skolų išieškojimo tarnybos sprendime teigiama, kad bendrovė atsisakė patenkinti pirmąjį prašymą, o po antrojo prašymo pateikė neišsamius sąrašus.

Trys konfiskuoti lėktuvai į Suomijos orlaivių registrą buvo įtraukti 2021-ųjų rugpjūtį. Nuo to laiko jie atliko šimtus tarptautinių skrydžių.

Nuo 2022 metų vasario, tai yra nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios, Suomijos skolų išieškojimo valdyba iš viso pritaikė 187 turto konfiskavimo ar laikino disponavimo ribojimo priemones, bendra vertė siekia beveik 200 mln. eurų.

2022 11 18 13:18
Spausdinti