Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 26 d.


VISUOMENĖ
Šveicarija linksta suteikti teisę kaliniams nusižudyti
BNS
Fotobankas

Šveicarijoje sergantiems kaliniams bus leista prašyti pagalbos nusižudant, nors visas tvarkos detales dar reikės parengti, ketvirtadienį paskelbė kalėjimų sistemos pareigūnai.

Šis klausimas iškilo po vieno kalėti iki gyvos galvos nuteisto asmens 2018 metais pateikto prašymo, kuris atskleidė tam tikrą teisinį vakuumą šalyje, jau seniai esančioje pasaulinių debatų dėl teisės numirti priešakyje.

Šveicarijos kantonai, vykdantys įkalinimo bausmes, sutarė „dėl principo, kad pagalba nusižudyti turėtų būti įmanoma kalėjimuose“, ketvirtadienį paskelbė Kantonų teisingumo departamentų ir policijos asociacija.

Asociacijos direktorius Roger Schneebergeris  naujienų agentūrai AFP sakė, kad tarp kantonų dar yra nesutarimų dėl to, kaip kalėjimuose galėtų vykti pagalba nusižudyti. Pasak jo, ekspertų grupė iki lapkričio paskelbs atitinkamas rekomendacijas.

Šveicarijos įstatymai iš esmės leidžia pagalbą nusižudyti, jei mirti siekiantis asmuo nuolat ir niekieno neverčiamas išreiškia tokį norą, o mirtiną veiksmą atlieka pats. Tai, pavyzdžiui, reiškia, kad gydytojai negali suleisti žmogui mirtinos injekcijos.

Pagalbą nusižudyti remiančios organizacijos taip pat taiko savo pačių procedūras, kurios būna griežtesnės už teisinius reikalavimus ir kartais numato, kad tokios pagalbos gali siekti tik rimtai sergantis asmuo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 02 07 10:23
Spausdinti