Meniu
Prenumerata

sekmadienis, spalio 1 d.


ŠVEICARIJA IR VOKIETIJA
Šveicarija uždraudė Vokietijai siųsti į Ukrainą šveicariškus šaudmenis
BNS
Unsplash

Tradiciškai neutrali Šveicarija ketvirtadienį uždraudė Vokietijai siųsti į Ukrainą bet kokius Šveicarijoje pagamintus šaudmenis, naudojamus oro gynybos ginkluotėje, kurią Berlynas nori išsiųsti į karo draskomą šalį, kad padėtų atremti Rusijos invaziją.

„Nėra pagrindo teigiamai atsakyti į Vokietijos prašymą perduoti šveicarišką karinę įrangą Ukrainai“, – laiške Vokietijos gynybos ministrei Christine Lambrecht (Kristin Lambrecht) paaiškino ekonomikos ministras Guy Parmelinas, motyvuodamas savo šalies neutralumo principu.

Berlynas nori nusiųsti Ukrainai 12 400 vienetų Šveicarijoje pagamintos amunicijos, kuri būtų naudojama vokiškose savaeigėse priešlėktuvinėse sistemose „Gepard“, kurių Kyjivas paprašė Rusijos invazinių pajėgų naudojamoms sparnuotosioms raketoms ir bepiločiams lėktuvams numušinėti.

„Iš neutralumo teisės kylantis vienodo požiūrio principas neleidžia Šveicarijai pritarti prašymui siųsti šveicariškos kilmės karinę įrangą Ukrainai, kai ši šalis dalyvauja tarptautiniame ginkluotame konflikte“, – sakė G. Parmelinas.

Trečiadienį Šveicarija sutiko skirti 100 mln. dolerių (102,5 mln. eurų) paramą Ukrainai, kad artėjant žiemai padėtų jai apsirūpinti geriamuoju vandeniu ir atkurti pažeistą energetikos infrastruktūrą.

Nepaisant to, kad Šveicarija yra neutrali, sekdama Europos Sąjungos pavyzdžiu, ji įvedė Rusijai sankcijų dėl vasario pabaigoje pradėtos invazijos į Ukrainą, taip pat ir rusų prezidentui Vladimirui Putinui.

Kai kurie Šveicarijos politikai manė, kad tai per didelis žingsnis, tačiau prezidentas Ignazio Cassisas ne kartą gynė šį sprendimą.

2022 11 03 17:38
Spausdinti