Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 21 d.


MENAS IR POLITIKA
T. Ševčenkos eilėraščio posmas Sankt Peterburge 18-metę merginą patupdė už grotų
ELTA
IQ
Telegram
Eilėraščio posmas ant Taraso Ševčenko paminklo Sankt Peterburge.

Sankt Peterburgo teismas 18-metę Darją Kozyrevą uždarė už grotų pagal straipsnį dėl pakartotinio Rusijos kariuomenės diskreditavimo. Mat mergina ant paminklo ukrainiečių poetui Tarasui Ševčenkai postamento priklijavo nedidelį plakatą su jo eilėraščio „Priesakas“ ištrauka.

Tai trečiadienį pranešė „Ukrinform“, remdamasi leidiniu „Detektor Media“.

„Sankt Peterburgo (Rusija) teismas dviem mėnesiams nusiuntė į tardymo izoliatorių 18-metę Darją Kozyrevą pagal straipsnį dėl pakartotinio Rusijos kariuomenės diskreditavimo“, – rašoma pranešime.

Telegram

Mergina buvo sulaikyta vasario 24-ąją, per antrąsias Rusijos plataus masto invazijos į Ukrainą metines. Aktyvistė Sankt Peterburge prie paminklo T. Ševčenkai priklijavo nedidelį plakatą su jo eilėraščio „Priesakas“ posmu: „Laidokit ir prisikelkit, pančius sudaužykit ir krauju piktuoju priešų laisvę apšlakstykit“.

Rusijos policininkai iš pradžių negalėjo nuplėšti plakato, todėl uždengė jį juodu maišu.

„Jie man neužčiaups burnos. Manau, kad tylėti yra žemiau mano orumo, nes taip man liepė daryti. Galbūt savo žodžiais nieko nepaveiksiu, bet bent jau mano sąžinė bus švari. Žinosiu, kad 22, 23, 24 metus netylėjau, – 2024 m. sausį pokalbyje su žurnalistais sakė mergina. – Esu patriotė ir patriotė teisinga prasme. Ne ta prasme, kurią į šią sąvoką įdeda propagandistai. Tikiuosi, kad viskas pasikeis. Žmonių kantrybė nėra amžina, ir vieną dieną, tikiu, žmonės paims į rankas grindinio akmenis, proletariato ginklus, ir eis prieš šiuos piktadarius, kurie mano esantys karaliai. Ir niekam, kas kaltas dėl šio kraujo praliejimo ir kas atsakingas už blogį, kuris dabar vyksta, nebus gerai. Joks blogis netrunka amžinai ir kiekviena naktis vieną dieną baigiasi. Pasibaigs ir ši naktis.“

Kaip rašoma meduza.io, Sankt Peterburgo teismų spaudos tarnyba pranešė, kad D. Kozyreva "palaiko stabilius ryšius su opoziciniais judėjimais, įskaitant jų atstovus už Rusijos Federacijos ribų, veikiančius užsienio valstybių interesais".

*****susije*****

2022 metų gruodį D. Kozyreva, dar būdama moksleivė, ant instaliacijos, skirtos Sankt Peterburgo ir rusų užgrobto Mariupolio „draugystei“, užrašė: „Žudikai, jūs jį subombardavote. Judai“.

Tada merginai buvo iškelta baudžiamoji byla dėl turto tyčinio sugadinimo, tačiau ji nebuvo nagrinėjama.

2023 metų gruodį pagal administracinį straipsnį dėl Rusijos kariuomenės diskreditavimo D. Kozyrevai buvo skirta 30 tūkstančių rublių bauda už tai, kad 2022 metų kovo 4 d. socialiniame tinkle „VKontakte“ aktyvistė paskelbė įrašą, kuriame kritikavo įstatymus, numatančius bausmes už informacijos apie karą Ukrainoje skleidimą, jei ji nesutampa su oficialia Rusijos ministerijos versija.

Paskyrus baudą, mergina buvo pašalinta iš Sankt Peterburgo valstybinio universiteto.

2024 02 28 10:39
Spausdinti