Meniu
Prenumerata

šeštadienis, birželio 15 d.


KARAS UKRAINOJE
Taikiklyje – Charkivas: rusams trūksta pajėgų, bet Ukraina turi reaguoti
ELTA
Scanpix
Charkovo apšaudymo padariniai.

Dėl galimo Rusijos puolimo prieš Charkivą pavojaus Ukraina turi skirti papildomų pajėgų ir technikos miestui ginti, nors Rusijos kariuomenei ir trūksta pajėgų, reikalingų miestui užgrobti, sakoma naujausiame Karo tyrimų instituto (ISW) pranešime.

ISW ekspertai, remdamiesi Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiuoju vadu Oleksandru Syrskiu, praneša, kad Ukrainos pajėgos stebi didėjantį Rusijos pajėgų persigrupavimą Charkivo kryptimi, tikriausiai vykstantį Belgorodo srityje, ir sustiprino gynybines pozicijas papildomais artilerijos ir tankų daliniais tuose rajonuose, kur kyla „didžiausias pavojus“.

„O. Syrskio pareiškime nepasakyta, kaip greitai Rusija gali surengti Charkivo miesto puolimą, apie kurį neseniai perspėjo Ukrainos pareigūnai“, – sakoma pranešime.

Ukrainos karinis stebėtojas Kostjantynas Mašovecas neseniai pareiškė, kad Rusijos pajėgos pergrupuoja 11-ojo armijos korpuso (AC) ir 6-osios kombinuotųjų ginklų armijos (CAA) elementus iš Kupiansko krypties į naujai suformuotą Rusijos Šiaurės pajėgų grupę. CAA elementai anksčiau buvo išimtinai atsakingi už puolimo operacijas į šiaurės rytus nuo Kupiansko, ypač netoli Synkivkos.

Pasak O. Syrskio, pastaruoju metu Ukrainos pajėgos pagerino savo pozicijas prie Synkivkos, o vienas rusų tinklaraštininkas teigė, kad Rusijos pajėgos atsitraukė nedideliu atstumu nuo Synkivkos dėl kareivių trūkumo šiame rajone, o tai rodo, kad Rusijos pajėgos greičiausiai išvedė iš šio rajono bent kai kuriuos 6-osios kombinuotųjų ginklų armijos elementus.

Pasak JAV analitikų, Rusijos negebėjimas užimti Synkivką, nepaisant kelis mėnesius trukusių pasikartojančių masinių pėstininkų ir mechanizuotųjų dalinių puolimų, kelia abejonių dėl šių pajėgų ir Šiaurės grupės kovinio efektyvumo.

ISW vertinimu, potencialus būsimas Rusijos puolimas siekiant užimti Charkivo miestą būtų itin ambicingas, Rusijos pajėgos susidurtų su dideliais iššūkiais, ypač dėl to, kad po JAV karinės pagalbos atvykimo Rusijos pajėgoms tektų kautis su geriau aprūpintomis Ukrainos pajėgomis.

ISW neatmeta galimybės, kad Rusijos kariškiai ketina pulti Charkivo miestą, kad ištemptų Ukrainos pajėgas platesniame fronto linijos ruože Rytų Ukrainoje prieš Rusijai pradedant vasaros puolimą.

Kalbant apie kitus sektorius, ISW mano, kad pastarieji Rusijos laimėjimai į šiaurės vakarus nuo Avdijivkos paskatino Ukrainos pajėgas pasitraukti iš ribotų taktinių pozicijų palei fronto liniją į vakarus nuo Avdijivkos, nors šie pasitraukimai dar nepalengvino Rusijos pastangų sparčiai pasiekti taktinių laimėjimų. „Veikiausiai artimiausiu metu Rusijos pajėgoms nepavyks įsiskverbti reikšmingai giliau šiame rajone“, – teigia JAV analitikai.

2024 04 29 15:24
Spausdinti