Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 9 d.


TALIBANAS
Talibanas Kabule uždraudė moterims lankytis parkuose ir atrakcionuose
BNS
Unsplash
Asociatyvi nuotrauka.

Talibanas uždraudė afganistanietėms lankytis sostinės Kabulo viešuose parkuose ir atrakcionuose, nors prieš kelis mėnesius buvo įsakęs tik laikytis lyčių atskyrimo principo.

Šią savaitę įvesta naująja taisykle moterys dar labiau išstumiamos iš viešųjų erdvių. Jau anksčiau joms buvo uždrausta keliauti be lydinčio vyro, įsakyta ne namuose dėvėti hidžabą ar burką. Didžiojoje šalies dalyje taip pat jau daugiau kaip metus paauglės negali lankyti mokyklų.

„Pastaruosius metus ir tris mėnesius labai stengėmės viską sutvarkyti“, – sakė Dorybių skatinimo ir ydų prevencijos ministerijos atstovas Mohammadas Akifas Sadeqas Mohajiras.

„Tačiau vis tiek kai kur – iš tikro turime sakyti, kad daug kur – taisyklės buvo pažeidinėjamos, – trečiadienį naujienų agentūrai AFP sakė jis. – [Vyrai ir moterys] būdavo kartu, hidžabo [taisyklių] nebūdavo laikomasi. Štai kodėl kol kas priimtas šis sprendimas.“

Naujienos nuvylė moteris ir parkų operatorius, daug investavusius į šiuos objektus.

„Nėra mokyklų, nėra darbo... Bent jau turėtume turėti vietą maloniai praleisti laiką“, – sakė Wahidos vardu prisistačiusi moteris, pro restorano langą stebėjusi šalia esančiame parke žaidžiančius savo vaikus.

Prie kito staliuko sėdėjusi 21 metų Raihana, kuri universitete studijuoja islamo teisę, atvyko į šį parką praleisti dienos su seserimis.

„Mes pavargome būti namie“, – sakė ji.

2022 11 10 11:06
Spausdinti