Meniu
Prenumerata

šeštadienis, sausio 28 d.


VIDURIO RYTAI
Talibanas skelbia, kad Pandžšyro slėnis „visiškai užimtas“
BNS
Scanpix
NRF kariai Pandžšyre rugsėjo pradžioje.

Talibanas pirmadienį paskelbė užėmęs paskutinį pasipriešinimo Afganistane rajoną – Pandžšyro slėnį.

Praėjusį mėnesį žaibiškai sutriuškinęs Afganistano kariuomenę ir šventęs paskutinių JAV karių išvykimą iš šalies po 20 metų trukusio karo, Talibanas puolė pajėgas, gynusias šalies šiaurės rytų kanuose esantį Pandžšyro slėnį.

„Su šia pergale mūsų šalis visiškai ištraukta iš karo liūno“, – sakė Talibano judėjimo atstovas spaudai Zabihullah Mujahidas.

Vėlai sekmadienį vadinamasis Nacionalinis pasipriešinimo frontas (NRF), vienijantis Talibanui besipriešinančius kovotojus ir buvusias Afganistano saugumo pajėgas, pripažino Pandžšyre patyręs daug nuostolių ir pasiūlė nutraukti ugnį.

NRF priklauso vietos kovotojai, lojalūs Ahmadui Massoudui – legendinio su sovietais ir talibais kovojusių partizanų vado Ahmado Shaho Massoudo sūnui, ir į Pandžšyrą pasitraukę buvę Afganistano saugumo pajėgų nariai.

Vėlai sekmadienį paskelbtoje atskiroje tviterio žinutėje NRF pranešė, kad per naujausias kovas žuvo jo atstovas Fahimas Dashty – garsus Afganistano žurnalistas – ir generolas Abdul Wudodas Zara.

NRF žadėjo kovoti su Talibanu, bet taip pat sakė, kad nori derėtis su islamistais. Pradiniai kontaktai jokio proveržio nenulėmė.

Pandžšyras garsėja tuo, kad jo kovotojai 9-ąjį dešimtmetį priešinosi sovietų kariams ir 1996–2001 metais valdžiusiam pirmajam Talibano režimui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 09 06 09:58
Spausdinti