Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 18 d.


SOCIALINIAI TINKLAI
„TikTok“ atmetė „Microsoft“ pateiktą perėmimo pasiūlymą
BNS

JAV technologijų milžinė „Microsoft“ sekmadienį pranešė, kad „TikTok“ atmetė jos pasiūlymą dėl vaizdo įrašų platformos padalinio JAV perėmimo.

Tai reiškia, kad terminui, per kurį Kinijos bendrovė turi parduoti arba uždaryti savo padalinį Jungtinėse Valstijose, artėjant į pabaigą, „Oracle“ liko vienintele konkurso dalyve.

„The Wall Street Journal“ ir „The New York Times“, remdamiesi informuotu šaltiniu, pranešė, kad „Oracle“ laimėjo varžytuves, tačiau pati bendrovė neskubėjo to patvirtinti naujienų agentūrai AFP.

Jei tai tiesa, tuomet dabar „Oracle“ turės gauti Baltųjų rūmų ir Užsienio investicijų komiteto Jungtinėse Valstijose pritarimą, žurnalui teigė šaltinis. Abi sandorio pusės tikisi, kad jis atitiks JAV duomenų saugumo reikalavimus.

„TikTok“ atsidūrė diplomatinio ginčo tarp Vašingtono ir Pekino centre, o JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskyrė terminą, per kurį amerikiečių įmonės turi nutraukti verslą su „TikTok“ patronuojamąją bendrove Kinijoje „ByteDance“, todėl pastaroji yra priversta parduoti savo padalinį Jungtinėse Valstijose.

„Microsoft“ rugpjūčio pradžioje pranešė, kad yra suinteresuota įsigyti „TikTok“ padalinį JAV, tačiau sekmadienį paskelbė, kad jos pasiūlymas buvo atmestas.

„ByteDance“ informavo, kad jie neparduos „TikTok“ padalinio JAV „Microsoft“, – sakoma JAV technologijų milžinės pranešime.

„Esame įsitikinę, kad mūsų pasiūlymas būtų buvęs geras „TikTok“ vartotojams, tuo pačiu apsaugant nacionalinio saugumo interesus“, – priduriama jame.

Rugpjūčio pradžioje D. Trumpas išleido vykdomąjį įsaką, nurodantį, kad jei iki rugsėjo 20 dienos nebus sudaryta pirkimo sutartis, platforma turės būti uždaryta JAV.

D. Trumpas tvirtina, kad Kinija gali pasinaudoti „TikTok“ stebėti federalinių darbuotojų buvimo vietas, rinkti duomenis žmonėms šantažuoti ir vykdyt įmonių šnipinėjimą.

Rugpjūčio pabaigoje Kinijos prekybos ministerija paskelbė naujas taisykles, dėl kurių „ByteDance“ gali būti sunkiau parduoti „TikTok“ JAV įmonei.

„ByteDance“ pažadėjo „griežtai laikytis“ naujų eksporto taisyklių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 14 11:17
Spausdinti