Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 28 d.


UKRAINOS ATSTATYMAS
TVF Ukrainos finansavimo poreikius 2023-aisiais vertina 3-4 mlrd. JAV dolerių per mėnesį
BNS
Twitter
Kyjivas po pirmadienį surengto rusų pajėgų apšaudymo.

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vertinimu, Ukrainos finansavimo poreikiai 2023 metais sieks 3-4 mlrd. JAV dolerių per mėnesį, pareiškė TVF vadovė Kristalina Georgijeva.

„Tai atsispindi faktą, kad biudžeto deficitas išliks labai didelis. Be to, prieš pradedant esminį atstatymą, prireiks išteklių pagrindinėms socialinėms paslaugoms, svarbiausios infrastruktūros remontui ir energijos importui. Visi turėtume suprasti, kad Ukrainos socialinėms ir infrastruktūros reikmėms šalies finansavimo poreikiai gali būti ir didesni“, – sakė ji.

K. Georgijeva pabrėžė, jog šiemet Ukrainai skirta 35 mlrd. JAV dolerių vertės tarptautinių grantų ir paskolų. TVF skaičiavimais, remiantis dabartinėmis prognozėmis ir prielaidomis, ši suma atitiks Ukrainos išorinio finansavimo poreikius 2022-aisiais.

TVF vadovė priminė, kad praėjusį penktadienį Fondas patvirtino 1,3 mlrd. dolerių išmoką Ukrainai ir šie pinigai jau pervesti. Kartu su šiomis lėšomis bendra skubių TVF išmokų Ukrainai suma šiais metais siekia 2,7 mlrd. dolerių.

„Per pastarąjį pokalbį su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu jis paprašė TVF suformuoti forumą – Ukrainos ekonomikos forumą, per kurį būtų keičiamasi informacija ir aiškinamasi dėl šalies finansavimo poreikių. Bendradarbiausime su Ukrainos valdžios institucijomis, kad toks forumas būtų suformuotas“, – sakė K. Georgijeva.

2022 10 13 12:39
Spausdinti