Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 9 d.


SOCIALINIAI TINKLAI
„Twitter“ kontrolę perėmęs E. Muskas atleido kelis platformos vadovus
BNS
Unsplash

Turtingiausias pasaulio žmogus Elonas Muskas ketvirtadienį perėmė „Twitter“ kontrolę ir atleido kelis aukščiausius platformos vadovus.

Po perėmimo E. Muskas tviteryje parašė „Paukštis išlaisvintas“, turėdamas galvoje paukštį vaizduojantį ikoninį bendrovės logotipą.

Nieko nelaukdamas verslininkas atleido „Twitter“ generalinį direktorių Paragą Agrawalą, taip pat bendrovės finansų direktorių ir saugumo vadovą, pranešė „The Washington Post“ ir CNBC, remdamiesi neįvardytais šaltiniais.

P. Agrawalas anksčiau kreipėsi į teismą, siekdamas, kad „Tesla“ vadovas laikytųsi susitarimo, kurio jis bandė atsisakyti, sąlygų.

Perėmimas įvyko besibaigiant teismo nustatytam terminui, per kurį E. Muskas turėjo patvirtinti sutikimą dėl socialinės žiniasklaidos tinklo perėmimo.

E. Muskas socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė perkantis „Twitter“, „nes civilizacijos ateičiai svarbu turėti bendrą skaitmeninę platformą, kurioje būtų galima sveikai diskutuoti apie įvairius įsitikinimus“.

„Twitter“ iš karto neatsakė į prašymą pakomentuoti savo aukščiausių vadovų atleidimą, tačiau vienas iš platformos įkūrėjų Bizas Stone‘as padėkojo visiems trims vadovams – P. Agrawalui, Nedui Segalui ir Vijaya Gadde – už jų „kolektyvinį indėlį į Twitter“.

„Visi jie yra didžiuliai talentai, o kiekvienas iš jų – puikus žmogus“, – kalbėjo jis.

„Twitter“ vadovas“

Sandorio užbaigimas žymi ilgų ir užsitęsusių santykių tarp milijardieriaus ir socialinio tinklo kulminaciją.

E. Muskas pamėgino pasitraukti iš sandorio netrukus po to, kai balandį buvo priimtas jo pateiktas netikėtas pasiūlymas.

Liepą verslininkas pareiškė nutraukiantis sutartį, nes „Twitter“ neva pateikė neteisingą informaciją apie netikrų paskyrų skaičių.

Šiuos kaltinimus bendrovė atmetė.

„Twitter“ savo ruožtu siekė įrodyti, kad E. Muskas ieškojo pasiteisinimų pasitraukti vien todėl, kad persigalvojo.

E. Muskui nenutraukus pastangų, „Twitter“ pateikė ieškinį, siekdama per teismą priversti E. Muskas laikytis susitarimo.

Artėjant teismo procesui, milijardierius kapituliavo ir atgaivino perėmimo planą.

E. Muskas šią savaitę pranešė, kad susitarimas pasiektas, pakeisdamas užrašą „Twitter“ profilyje į „Chief Twit“ („Twitter“ vadovas“) ir paskelbdamas vaizdo įrašą, kuriame jis eina į bendrovės būstinę Kalifornijoje, nešdamasis kriauklę.

Ketvirtadienį jis taip pat paskelbė nuotrauką, kurioje matyti verslininkas „Twitter“ būstinės kavinėje.

E. Muskas per pastarąjį konferencinį pokalbį su investuotojais ir analitikai, kurio metu pristatė „Tesla“ rezultatus, pareiškė, jog yra „sujaudintas“ dėl „Twitter“ susitarimo, nors jis ir investuotojai „permoka“.

Laisvė pasisakymams?

Kai kurie darbuotojai, kurie nenori dirbti pas E. Muską, jau išėjo iš darbo, teigė vienas darbuotojas, nenorėjęs atskleisti savo tapatybės.

„Tačiau dalis žmonių, tarp jų ir aš, kol kas norime suteikti jam galimybę“, – sakė darbuotojas.

Mintis, kad E. Muskas valdys „Twitter“, sunerimo aktyvistus, kurie baiminasi priekabiavimo ir dezinformacijos atvejų skaičiaus padidėjimo, o pats E. Muskas garsėja įpročiu pašiepti kitus „Twitter“ vartotojus.

Visgi E. Muskas teigė suprantantis, kad „Twitter“ „negali tapti nemokamu pragaro kraštovaizdžiu, kuriame galima pasakyti bet ką be jokių pasekmių“.

Verslininkas pažadėjo sumažinti turinio moderavimą iki minimumo.

Taip pat manoma, kad bus atvertas kelias buvusiam JAV prezidentui Donaldui Trumpui grįžti į platformą.

D. Trumpo paskyra buvo užblokuota nerimaujant, kad buvusio prezidento pasisakymai įžiebs dar daugiau smurto, tokio kaip išpuolis prieš Kapitolijaus rūmus Vašingtone.

Kraštutinių dešiniųjų pažiūrų vartotojai netruko pradėti džiūgauti dėl „Twitter“ perėjimo E. Muskui, skelbdami tokius komentarus kaip „Kaukės neveikia“ ir kitus pašaipius įrašus, manydami, kad moderavimo taisyklės dabar bus sušvelnintos.

2022 10 28 13:47
Spausdinti