Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Ukraina pasveikino pirmąją puolimo aplink Bachmutą sėkmę
BNS
Scanpix
Karas Ukrainoje.

Ukraina pirmadienį pasveikino savo karių pažangą vietovėse netoli fronto linijos miesto Bachmuto, kur vyko ilgiausi ir įnirtingiausi mūšiai per visą Rusijos invaziją.

„Mūsų pajėgų žengimas Bachmuto kryptimi yra pirmoji puolimo sėkmė vykdant Bachmuto gynimo operaciją“, – sakė Ukrainos sausumos pajėgų vadas Oleksandras Syrskis, kartu pridurdamas, kad tai tik „dalinė sėkmė“.

Pramoninis rytinis miestas, kuriame kadaise gyveno apie 70 tūkst. gyventojų ir kuris dabar tapo Rusijos invazijos centru, po daug mėnesių trukusių žiaurių kovų virto griuvėsiais.

„Kelios pastarosios dienos parodė, kad galime judėti į priekį ir sunaikinti priešą net tokiomis itin sudėtingomis sąlygomis, – sakė O. Syrskis. – Mes kovojame turėdami mažiau išteklių nei priešas. Kartu mums pavyksta sugriauti jo planus“.

„Priimti visi gynybai būtini sprendimai. Visus galimus įvykių raidos scenarijus vadai parengė tiesiogiai karo veiksmų vietoje“, – pabrėžė O. Syrskis.

O. Syrskio komentarai pasirodė po to, kai Rusijos samdinių grupuotės „Wagner“, kuri vadovauja Rusijos puolimui Bachmute, vadas pareiškė, kad reguliariosios Rusijos pajėgos bėga iš miesto flangų ir atidengia jo pajėgas miesto centre.

„Ukrinform“ pranešė, kad, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo duomenimis, priešas ir toliau pagrindines pastangas telkia Lymano, Bachmuto, Avdijivkos ir Marinkos sektoriuose – per pastarąją parą čia užfiksuoti 46 koviniai susirėmimai. Bachmuto ir Marinkos sektoriai išlieka karo veiksmų centre.

2023 05 15 10:59
Spausdinti