Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


KARAS UKRAINOJE
Ukraina skelbia bombardavusi rusų bazę netoli Zaporižios AE
BNS
Ukrainos kariuomenė

Ukraina penktadienį paskelbė subombardavusi rusų bazę Enerhodaro mieste netoli Rusijos okupuotos Zaporižios atominės elektrinės, kurios saugumą šiuo metu vertina Jungtinių Tautų inspektoriai.

„Per mūsų kariuomenės... smūgius Enerhodare ir Chersone sunaikintos trys priešo artilerijos sistemos ir šaudmenų sandėlis“, – paskelbė Ukrainos ginkluotosios pajėgos.

Enerhodaro meras Dmytro Orlovas naujienų agentūrai AFP sakė neturintis informacijos apie tai, bet pridūrė, kad telefono ryšys mieste smarkiai sutrikęs.

Zaporižios atominėje elektrinėje šiuo metu dirba JT Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) 14 narių komanda, pasaulyje didėjant susirūpinimui šios elektrinės saugumu.

Teritorija aplink elektrinę – didžiausią Europos branduolinį objektą – ne kartą buvo apšaudoma, o abi šalys kaltina dėl to viena kitą. Situacija kelia nerimą tarptautinėje arenoje dėl gresiančios branduolinės katastrofos.

Ukrainos kariuomenė nurodė, kad prieš TATENA misijos atvykimą ketvirtadienį rusų pajėgos iš ten patraukė „visą savo įrangą“.

Rusijos pajėgos jėgainę užėmė kovo 4 dieną.

2022 09 03 09:09
Spausdinti