Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 21 d.


ATSAKAS LENKŲ PROTESTAMS
Ukrainos ūkininkai Lenkijos pasienyje demonstruoja rusų sumaitotą žemės ūkio techniką
ELTA
Unsplash
Ukrainos žemdirbiai nori lenkų protestuotojams parodyti, kokiomis sąlygomis šiuo metu dirba šalies ūkininkai.

Ukrainos ūkininkai prie sienos su Lenkija atgabeno okupantų rusų sugadintą ar sunaikintą žemės ūkio techniką. Nuo penktadienio iki kovo pabaigos ji stovės Krakoveco-Korčovos patikros punkte.

Tai pranešė Ukrainos agrarinės politikos ir maisto ministerijos spaudos tarnyba, kuria remiasi „Ukrinform“.

Ukrainos žemdirbiai nori lenkų protestuotojams parodyti, kokiomis sąlygomis šiuo metu dirba šalies ūkininkai.

Tarp sumaitotos žemės ūkio technikos – traktoriai, purkštuvas, sunkvežimis GAZ-53 ir kombainai iš išvaduotų Chersono srities teritorijų. Pavyzdžiui, traktorių K-701 pristatė Bilozerkos bendruomenės teritorijoje esanti įmonė. Ūkis buvo okupuotas nuo 2022 metų kovo iki lapkričio. Rusai sunaikino beveik visą techniką, pavogė derlių. Dėl priešo apšaudymų įmonės teritorijoje liko tik griuvėsiai ir sviedinių išmuštos duobės. Šios įmonės tiesioginiai nuostoliai sudaro apie 5 mln. eurų.

Ukrainos ūkininkai pabrėžia, kad dėl derliaus kovoja savo gyvybės kaina. 2023 metais vien tik Chersono srityje, deokupuotose teritorijose, nuo rusų minų nukentėjo 20 ūkininkų, iš jų penki žuvo.

Iš viso per dvejus plataus masto karo metus Ukrainos žemės ūkio sektoriui padaryta daugiau nei 80 mlrd. dolerių žalos. Tokius duomenis Pasaulio bankas pateikia Ukrainos nuostolių ir atstatymo poreikių vertinimo ataskaitoje (RDNA3). Didžiausia žalos kategorija – sugadinta ir sunaikinta žemės ūkio technika, kurios vertė – 5,8 mlrd. dolerių.

Žalą, patirtą dėl jau pagamintos žemės ūkio produkcijos vogimo ar sunaikinimo, ekspertai vertina 1,97 mlrd. dolerių, nuostolius dėl smūgių grūdų saugykloms – 1,8 mlrd. dolerių, daugiamečių plantacijų patirtus nuostolius – 398 mln. dolerių, gyvulininkystės nuostolius – 254 mln. dolerių.

Kaip buvo pranešta, nuo 2024 metų vasario 9 d. Lenkijos teritorijoje prie sienos su Ukraina lenkų ūkininkai blokuoja kelius, vedančius į kontrolės punktus. Lenkijos ūkininkai protestuoja prieš, kaip jie patys teigia, per didelį ukrainietiškos produkcijos importą į Lenkijos rinką.

Penktadienį, vasario 23 d., apie 9 val. ryto, Dorohusko geležinkelio kontrolės punkte nežinomi asmenys iš trijų sunkvežimių išpylė į Vokietiją vežamus ukrainietiškus rapsus.

2024 02 23 15:01
Spausdinti