Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 21 d.


REPRESIJOS RUSIJOJE
Už A. Navalno pagerbimą – šaukimai į karinį komisariatą
ELTA
Scanpix
Aleksejaus Navalno pagerbimas Sankt Peterburge.

Net pagerbti mirusį Rusijoje yra pavojinga. Keli rusai, kurie buvo sulaikyti dėl dalyvavimo renginiuose, skirtuose pagerbti Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno atminimui, paleidžiant juos iš areštinės sulaukė šaukimų į karinį komisariatą. Apie tai rašo anglų kalba leidžiamas laikraštis „The Moscow Times“, kurio redakcija nuo 2022 m. dirba iš Amsterdamo. Internetinis leidinys remiasi vietos Rusijos žiniasklaidos pranešimais.

Šiais duomenimis, šešių tokių atvejų būta Sankt Peterburge. „Jie sulaužys mums pirštus, jei nepasirašysime (dokumentų)“, – cituojamas vienas vyras. „Šaukimuose nurodoma, jog sulaikyti asmenys per kelias dienas turi atvykti į karinį komisariatą, kad būtų patikslinti jų duomenys ir jie būtų įtraukti į karinę įskaitą“, – rašo rusų „Telegram“ kanalas „Rotonda Media“.

Apie A. Navalno mirtį kalėjime pranešta praėjusį penktadienį. Antradienį Kremliaus atstovas gynė brutalius Rusijos valdžios aparato veiksmus prieš žmones, atėjusius pareikšti pagarbą A. Navalnui. Uniformuoti pareigūnai vykdė savo užduotį remdamiesi įstatymais, sakė Dmitrijus Peskovas.

Rusijos nevyriausybinės organizacijos „OVD Info“ duomenimis, po A. Navalno mirties Rusijoje buvo sulaikyta šimtai žmonių, kurie dėjo gėlių prie paminklų politinio smurto aukoms.

Tuo metu įkalintas opozicijos politikas Vladimiras Kara-Murza ketvirtadienį paragino rusus tęsti kovą už demokratiją, nepaisant A. Navalno mirties Arkties kalėjime.

„Vis dar negaliu nei racionaliai, nei emociškai suvokti to, kas įvyko. Bet jei pasiduosime niūrumui ir nevilčiai, tai būtent to jie ir nori. Neturime teisės taip elgtis, esame skolingi savo žuvusiems bendražygiams“, – sakė V. Kara-Murza, kalbėdamas teismo posėdyje per vaizdo ryšį.

A. Navalno mirtis praėjusią savaitę sukėlė šoką Rusijos opozicijai, kurios narių didžioji dalis yra tremtyje, už grotų arba mirę.

Dvigubą Rusijos ir Jungtinės Karalystės pilietybę turintis V. Kara-Murza pernai buvo nuteistas 25 metams kalėjimo. Kiek žinoma, tai ilgiausia bausmė iš visų įkalintų prezidento Vladimiro Putino kritikų.

V. Kara-Murza taip pat buvo artimas kitam opozicijos politikui Borisui Nemcovui, kuris 2015 metais buvo nužudytas netoli Kremliaus.

2024 02 22 10:45
Spausdinti