Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 17 d.


DRAUGŲ PAIEŠKOS
V. Orbanas JAV konservatoriams: pasaulio dešinieji turi susivienyti
BNS
Scanpix
V. Orbanas.

Vengrijos dešiniojo sparno premjeras Viktoras Orbanas ketvirtadienį pareiškė, kad „globalistai gali prasmegti į pragarą“, kviesdamas Amerikos konservatorius susiburti bendrai pasaulinei kovai su progresyviaisiais.

Nacionalistinių pažiūrų Vengrijos lyderis pasirodė kaip garbės svečias Konservatorių politinių veiksmų konferencijoje (CPAC) Teksase, kur jo ugninga kalba buvo pasveikinta audringais plojimais.

„Matėme, kokią ateitį siūlo globalistų valdančioji klasė, bet mes galvojame apie kitokią ateitį. Visi globalistai gali prasmegti į pragarą“, – sakė V. Orbanas džiūgaujančiai miniai.

„Turime susigrąžinti institucijas Vašingtone ir Briuselyje. Turime būti vieni kitiems draugai ir sąjungininkai. Turime koordinuoti mūsų karių judėjimą, nes susiduriame su tuo pačiu iššūkiu“, – kalbėjo jis.

Konferencijoje, į kurią kasmet susirenka konservatyvių pažiūrų aktyvistai iš visų Jungtinių Valstijų, taip pat turėtų pasirodyti buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas, nekart palankiai atsiliepęs apie V. Orbaną.

V. Orbano autoritarinis populizmas dera su CPAC minios nuotaikomis, tačiau nepalankiai vertinamas NATO ir Europoje, kur dėl savo paramos Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui vengrų premjeras nesutaria su kitais lyderiais.

V. Orbanas CPAC pasirodė praėjus kiek daugiau nei savaitei po to, kai sukėlė politinę audrą savo kalba, kurią Europos politikai pasmerkė kaip „atvirai rasistinę“.

Vengrijos lyderis išprovokavo pasipiktinimo bangą, kai sakydamas kalbą Rumunijos Transilvanijos regione, kur gyvena didelė vengrų bendruomenė, kritikavo maišymąsi su „ne europiečiais“.

„Mes nenorime tapti maišytos rasės tautomis“, – tąsyk sakė V. Orbanas.

Pasak ekspertų, antiimigracinių pažiūrų V. Orbanas ir anksčiau yra išsakęs panašių pastabų, tačiau nevartojo vengriško „rasės“ termino.

Dalase sakydamas kalbą angliškai jis nevartojo šio žodžio, tačiau grįžo prie gerai pažįstamos temos ir kalbėjo apie Europos religinį paveldą.

„Jei Vakarų civilizacija bus atskirta nuo jos judėjiško-krikščioniško paveldo, nutiks blogiausi dalykai istorijoje“, – sakė vengrų premjeras.

„Nacizmo ir komunizmo baisybės vyko, nes kai kurios Vakarų valstybės žemyninėje Europoje išsižadėjo savo krikščioniškųjų vertybių“, – kalbėjo jis.

2022 08 05 09:43
Spausdinti