Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 23 d.


KREMLIAUS AGENTAS
V. Orbano kirtis NATO: Vengrija nori „permąstyti“ savo narystę Aljanse
ELTA
ES Taryba
Viktoras Orbanas.

Vengrija nori permąstyti savo narystę NATO. Kariškiai ir teisininkai jau dirba, rengdami naują koncepciją, kuri išskirtų šalį iš kitų Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos narių.

Tai interviu valstybiniam radijui pareiškė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas, praneša naujienų agentūra „Bloomberg“, kuria remiasi UNIAN.

„Mūsų teisininkai ir karininkai atkakliai dirba, kad išsiaiškintų, kokiu būdu Vengrija galėtų išsaugoti savo narystę NATO taip, kad jai nereikėtų dalyvauti NATO veiksmuose už Aljanso teritorijos ribų“, – sakė V. Orbanas.

Pabrėžiama, kad Vengrija yra svarbi dviejų Aljanso misijų už jo teritorijos ribų – Irake ir Kosove – dalyvė.

V. Orbano pareiškimas nuskambėjo tuo metu, kai NATO ruošia paramos Ukrainai paketą, kuris bus pristatytas liepos mėnesį Vašingtone įvyksiančiame Aljanso viršūnių susitikime. Tikimasi, kad jis taip pat apims didesnį NATO vaidmenį operatyviniu lygiu koordinuojant ginklų tiekimą ir Ukrainos kariškių rengimą.

UNIAN primena, kad iš pradžių Budapeštas pasmerkė Rusijos plataus masto invaziją į Ukrainą, tačiau atsisakė teikti Kyjivui karinę pagalbą, taip pat palaiko ryšius su Maskva.

Be to, V. Orbanas blokavo Europos Sąjungos pagalbą Ukrainai ir priešinasi jos narystei NATO ir ES.

2024 05 24 11:42
Spausdinti