Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 2 d.


AZIJA
V. Putinas pareiškė Xi Jinpingui, kad nori stiprinti karinį bendradarbiavimą
BNS
Scanpix
V. Putinas ir Xi Jinpingas Samarkande 2022 m. rugsėjį.

Rusijos vadovas Vladimiras Putinas penktadienį Kinijos prezidentui Xi Jinpingui pareiškė, kad norėtų stiprinti karinį bendradarbiavimą, ir pasveikino abiejų šalių pastangas kovoti su Vakarų įtaka.

V. Putinas tikisi sustiprinti politinius ir karinius ryšius su Kinija, Vakarams taikant precedento neturinčias sankcijas dėl Rusijos karo prieš Ukrainą.

Maskvos puolimas Ukrainoje Pekinui yra opus klausimas.

Kinija stengėsi užimti neutralią poziciją konflikto atžvilgiu, tačiau pasiūlė diplomatinę paramą savo strateginei sąjungininkei Rusijai.

„Siekiame stiprinti Rusijos ir Kinijos ginkluotųjų pajėgų bendradarbiavimą“, – V. Putinas pokalbio vaizdo ryšiu pradžioje sakė Xi Jinpingui, pavadindamas Kinijos vadovą „brangiu draugu“.

Kremliaus vadovas taip pat pasidžiaugė Maskvos ir Pekino pastangomis atremti „precedento neturintį Vakarų spaudimą ir provokacijas“.

„Didėjančios geopolitinės įtampos kontekste Rusijos ir Kinijos strateginė partnerystė tampa vis svarbesniu stabilizuojančiu veiksniu“, – teigė V. Putinas.

„Turime tą patį požiūrį į vykstančių pasaulinio geopolitinio klimato pokyčių priežastis, eigą ir logiką“, – pridūrė jis.

Vakarams stengiantis sumažinti priklausomybę nuo Rusijos naftos ir dujų, V. Putinas atkreipė dėmesį į Azijos energijos rinkas.

„Rusija tapo viena iš naftos eksporto į Kiniją lyderių“, – sakė V. Putinas.

Rusijos vadovas teigė, kad kitų metų pavasarį laukia Xi Jinpingo atvykstant valstybinio vizito į Maskvą.

2022 12 30 12:42
Spausdinti