Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 14 d.


GRŪDAI
V. Putinas pažadėjo šešioms Afrikos šalims nemokamų grūdų
ELTA
Pexels

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį, pradėdamas aukščiausiojo lygio susitikimą su Afrikos šalių vadovais, rengiamą praėjus vos savaitei po to, kai Rusija pasitraukė iš Ukrainos grūdų eksporto susitarimo, pasiūlė nemokamų grūdų šešioms neturtingoms Afrikos šalims.

Dviejų dienų aukščiausiojo lygio susitikimas V. Putino gimtajame Sankt Peterburge vertinamas kaip jo paramos Afrikai, kurioje jis vis dar palaikomas nepaisant tarptautinės izoliacijos dėl karo Ukrainoje, patikrinimas.

Praėjusią savaitę Rusija atsisakė pratęsti susitarimą, pagal kurį Ukrainos grūdų eksportas per Juodąją jūrą pasiekdavo pasaulines rinkas, taip pat ir Afriką, ir kuris padėjo mažinti spaudimą maisto kainoms.

Pagrindinėje aukščiausiojo lygio susitikimo kalboje V. Putinas pažadėjo nusiųsti grūdų į šešias Afrikos šalis.

„Artimiausiais mėnesiais galėsime užtikrinti nemokamą 25-50 tūkst. tonų grūdų tiekimą Burkina Fasui, Zimbabvei, Maliui, Somaliui, Centrinės Afrikos Respublikai ir Eritrėjai“, – sakė jis.

Per metus pagal grūdų sandorį iš Ukrainos uostų buvo išvežta apie 33 mln. tonų grūdų, o tai padėjo stabilizuoti pasaulines maisto kainas ir išvengti stygiaus.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas paragino aukščiausiojo lygio susitikime dalyvaujančius Afrikos šalių vadovus reikalauti atsakymų dėl grūdų tiekimo sutrikimų, dėl kurių skurdesnės šalys atsidūrė krizėje.

„Jie puikiai žino, kas kaltas dėl dabartinės situacijos“, – sakė A. Blinkenas apie Afrikos lyderius. „Tikiuosi, kad Rusija tai aiškiai išgirs iš mūsų Afrikos partnerių", – sakė jis ketvirtadienį per vizitą Naujojoje Zelandijoje.

Ketvirtadienį ir penktadienį vyksiančiame Rusijos ir Afrikos viršūnių susitikime laukiama 17-os Afrikos valstybių vadovų, įskaitant PAR prezidentą Cyrilą Ramaphosą.

Kremlius apkaltino Vakarų šalis, kad jos bando užkirsti kelią Afrikos valstybių dalyvavimui aukščiausiojo lygio susitikime.

Šis aukščiausiojo lygio susitikimas yra antrasis tokio pobūdžio susitikimas po 2019 metais Sočyje, Rusijos pietuose, surengto inauguracinio susitikimo.

2023 07 27 14:06
Spausdinti