Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 26 d.


PRABANGA IR TEISINGUMAS
V. Putino rūmų architektui – baudžiamoji byla Italijoje
IQ
Wikipedia
Vladimiro Putino rūmai.

Italijos teisingumo ministerija iškėlė baudžiamąją bylą Vladimiro Putino rūmų prie Gelendžiko architektui Lanfranco Cirillo, praneša „Rai“. Italijos leidinio duomenimis, L. Cirillo kaltinamas nusikaltimais, susijusiais su kontrabanda ir dokumentų klastojimu.

Praėjusią vasarą pranešta, kad finansų policija apkaltino L. Cirillo 2013–2019 m. išvengus 50 mln. eurų mokesčių. Teisėsaugos institucijos areštavo 141 mln. eurų vertės architekto turtą. Į konfiskuotųjų sąrašą pateko namai, sraigtasparnis, banko sąskaitos, grynieji pinigai, juvelyriniai dirbiniai, taip pat meno kūriniai.

2014 m. prezidentas V. Putinas įteikė L. Cirillo Rusijos pasą. Dabar architektas gyvena Maskvoje, 51-ame dangoraižio aukšte.

Finansų gvardijos pranešime spaudai pabrėžiama, kad L. Cirillo tariamai vengė mokėti mokesčius fiktyviai gaudamas leidimą gyventi kitoje šalyje.

Tyrimas dėl L. Cirillo pirmą kartą buvo pradėtas praėjusių metų vasario mėn. Tuomet architektas paaiškino, kad daugiau kaip 20 metų gyveno Rusijoje ir ketino „paaiškinti savo padėtį“ Italijos valdžios institucijoms. L. Cirillo persikėlė į Dubajų „prieš kurį laiką“, rašė laikraštis „La Repubblica“.

Už opozicinę veiklą įkalintas politikas Aleksejus Navalnas kartu su savo komanda atliko tyrimą dėl V. Putino rūmų netoli Gelendžiko. Jis teigė, kad L. Cirillo buvo šio įspūdingo pastato architektas.

Interviu „Meduzai“ L. Cirillo sakė, kad rūmus statė ne Rusijos prezidentui, o bendrovei „Stroygazconsulting“.

2023 06 01 10:16
Spausdinti