Meniu
Prenumerata

sekmadienis, vasario 5 d.


KINIJA IR RUSIJA
V. Putinui paskelbus apie mobilizaciją, Kinija ragina „dialogu siekti paliaubų“
BNS
Scanpix
Wang Wenbinas.

Kinija trečiadienį paragino „dialogu ir konsultacijomis siekti ugnies nutraukimo“, Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui paskelbus dalinę kariuomenės rezervistų mobilizaciją karui Ukrainoje.

„Raginame susijusias šalis dialogu ir konsultacijomis pasiekti paliaubas ir kuo greičiau rasti sprendimą, kuris atitiktų visų šalių teisėtus saugumo interesus“, – sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Wang Wenbinas per įprastą spaudos konferenciją.

Trečiadienį V. Putinas kreipdamasis į tautą paskelbė, kad šalyje pradedama dalinė mobilizacija.

Jis taip pat pažadėjo panaudoti „visas turimas priemones“ Rusijos teritorijai apsaugoti.

Gynybos ministerija nurodė, kad bus mobilizuota 300 tūkst. rezervistų.

V. Putino kreipimasis nuskambėjo kitą dieną po to, kai okupuotoms Ukrainos teritorijoms Maskvos primesta valdžia paskelbė planus surengti aneksinius referendumus dėl prisijungimo prie Rusijos.

Kinija ir Rusija, buvusios Šaltojo karo sąjungininkės, pastaraisiais metais suartėjo, girdamos savo „beribę“ partnerystę, turinčią tapti atsvara JAV dominuojančiai pozicijai pasaulyje.

WenbinasPraėjusią savaitę V. Putinas ir Kinijos lyderis Xi Jinpingas Uzbekistane susitiko regioniniame aukščiausiojo lygio susitikime ir paragino Azijos šalių lyderius kurti naują „tarptautinę tvarką“, metančią iššūkį Vakarų įtakai.

Trečiadienį Wang Wenbinas pareiškė, kad Kinija laikosi nuomonės, jog „reikia gerbti visų šalių suverenumą ir teritorinį vientisumą, laikytis JT Chartijos tikslų ir principų, rimtai atsižvelgti į teisėtus visų šalių saugumo klausimus ir remti visas pastangas taikiai spręsti krizes“.

Kinija „yra pasirengusi bendradarbiauti su tarptautine bendruomene, kad ir toliau atliktų konstruktyvų vaidmenį deeskaluojant padėtį“, pridūrė jis.

2022 09 21 16:03
Spausdinti