Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 21 d.


KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskio džiaugsmas dėl Ukrainos laimėjimų vandenyje ir ore
ELTA
Pixabay
Asociatyvi nuotrauka.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį gyrė savo ginkluotųjų pajėgų laimėjimus kovoje prieš Rusijos naikintuvus ir karo laivus. „Ukraina įrodė, ką gebame ir ką galime pasiekti“, – sakė jis tradiciniame vakariniame vaizdo kreipimesi. Tai esą įrodo pastaruoju metu numušti rusų koviniai orlaiviai.

Ukraina teigia pastaruoju metu numušusi virtinę naikintuvų Su-24 bei rusų žvalgybinių lėktuvų. Iš Rusijos pusės šiuos nuostolius patvirtina tik neoficialūs šaltiniai, pavyzdžiui, kariniai tinklaraštininkai.

„Juodojoje jūroje nebėra saugių uostų rusų teroristams ir jų daugiau niekad nebus“, – kalbėjo V. Zelenkis apie karo situaciją jūroje. Naktį į antradienį Ukrainos jūriniai dronai, Kyjivo duomenimis, prie Krymo uosto Fedosijos nuskandino rusų patrulinį laivą „Sergej Kotov“. Rusija jau neteko daug savo Juodosios jūros flotilės laivų ir dėl to didžiąją dalį flotilės atitraukė nuo Krymo pusiasalio į uostus Rusijos žemyninėje dalyje.

Sąlyga tokiems laimėjimams pasiekti, anot V. Zelenskio, yra pakankami Ukrainos kariniai pajėgumai. „Tai pasakytina ir apie mūsų partnerių tiekimus, ir apie mūsų pačių produkciją“, – teigė prezidentas.

Ukraina daugiau nei dvejus metus ginasi nuo Rusijos agresijos. Per mūšius sausumoje gynėjų situacija yra daug sudėtingesnė, nes jiems trūksta artilerijos sviedinių. V. Zelenskio paminėti smūgiai rusų lėktuvams mažai keičia situaciją dėl esminio Maskvos pranašumo ore. Kyjivas laukia Europos šalių pažadėtų naikintuvų F-16.

2024 03 06 09:15
Spausdinti