Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 27 d.


KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: dėl Rusijos smūgių Ukrainoje be elektros liko 4,5 mln. žmonių
BNS
Scanpix
Kupjanskas, Charkivo regionas.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pareiškė, kad dėl Rusijos vykdomų veiksmų prieš Ukrainos energijos tinklus be elektros liko apie 4,5 mln. žmonių.

Abiejų pusių pajėgos toliau tęsė mūšį rytų ir pietų Ukrainos frontuose be didesnių pokyčių, ruošiantis kovai dėl pietinio Chersono miesto.

Tuo tarpu Ukrainos grūdų gabenimas į pasaulio rinkas buvo atnaujintas po to, kai Maskva grįžo prie susitarimo, leidžiančio saugų jų gabenimą, po tarptautinio spaudimo.

„Šiąnakt apie 4,5 mln. vartotojų buvo laikinai atjungti nuo energijos vartojimo“, – savo kasdieniame kreipimesi sakė V. Zelenskis.

„Pats faktas, kad Rusija griebiasi energetinio terorizmo, rodo mūsų priešo silpnumą. Jie negali nugalėti Ukrainos mūšio lauke, todėl tokiu būdu bando palaužti mūsų žmones“, – teigė V. Zelenskis.

Jau kelias savaites Rusijos pajėgos raketomis ir vadinamaisiais dronais kamikadzėmis apšaudo Ukrainos infrastruktūrą, matyt, tikėdamosi, kad šaltą žiemą Ukrainos visuomenė ir kaimynai bus nusiteikę prieš karą.

Per pastarąjį mėnesį Rusijos smūgiai sunaikino maždaug trečdalį šalies elektrinių. Vyriausybė paragino ukrainiečius kuo labiau taupyti elektrą.

Prieš ketvirtadienį vyksiantį Didžiojo septyneto (G-7) šalių grupės susitikimą Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock pareiškė, kad G-7 padės Ukrainai, tiekdama generatorius ir šildytuvus, kad ši galėtų išgyventi žiemą.

2022 11 04 09:38
Spausdinti