Meniu
Prenumerata

sekmadienis, birželio 16 d.


RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: Ukrainai reikia laiko pasirengti kontrpuolimui
ELTA
Scanpix
V. Zelenskis.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad jo kariuomenei reikia daugiau laiko pasirengti taip laukiamam atsakomajam puolimui prieš Rusijos pajėgas, sakoma ketvirtadienį BBC paskelbtame interviu.

„Turėdami tai, ką turime, galime eiti į priekį ir būti sėkmingi. Tačiau prarastume daug žmonių. Manau, tai nepriimtina. Taigi mums reikia palaukti. Mums dar reikia šiek tiek daugiau laiko“, – cituojamas V. Zelenskis.

Ukrainos pajėgos apmoko naują pajėgų kontingentą ir kaupia Vakarų tiekiamų šaudmenų bei technikos atsargas, analitikų teigimu, jos bus labai svarbios siekiant susigrąžinti Rusijos užgrobtą teritoriją. Vis dar neaišku, kada Kyjivas sutelks pastangas susigrąžinti rytines Donecko ir Luhansko sritis, taip pat Chersono ir Zaporižios regionus.

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas praėjusio mėnesio pabaigoje pareiškė, kad Kyjivo pasirengimas „eina į pabaigą“. Vienas aukštas Ukrainos karinis pareigūnas anksčiau šią savaitę sakė, kad po ribotų Ukrainos pajėgų kontratakų prie Bachmuto Rusijos pajėgos pasitraukė iš kai kurių rajonų netoli šio rytinio miesto.

2023 05 11 12:55
Spausdinti