Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 4 d.


GYNYBA
Vakarai didins ginklų gamybos apimtis
BNS
Pexels

Vakarų šalių vyriausybės skatina savo ginklų gamintojus didinti gamybos apimtis, kad būtų papildytos atsargos, smarkiai sumažėjusios aprūpinant ginkluote Ukrainą, kuri jau septintą mėnesį grumiasi su Rusijos agresija.

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas praėjusią savaitę paskelbė, kad ilgalaikiai planai, kaip aprūpinti Ukrainą ir atkurti ginklų atsargas, bus svarstomi per šalių sąjungininkių aukšto rango pareigūnų, atsakingų už ginkluotės pirkimus, susitikimą,

„Jie aptars, kaip mūsų gynybos pramonės bazės galėtų geriausiai aprūpinti būsimas Ukrainos pajėgas reikalingais pajėgumais“, – sakė jis Ramšteino oro pajėgų bazėje Vokietijoje vykusiame Ukrainos gynybos kontaktinės grupės susitikime.

Ukrainos gynybos kontaktinę grupę sudaro pusšimtis šalių, remiančių nuo Rusijos agresijos besiginančią šalį.

Penktadienį Pentagono ginkluotės pirkimo vadovas Billas LaPlante'as pranešė, kad susitikimas įvyks rugsėjo 28 dieną Briuselyje.

„Mūsų tikslas – nuspręsti, kaip galime toliau dirbti kartu, kad padidintume svarbiausių pajėgumų gamybą, išspręstume tiekimo grandinės problemas ir padidintume mūsų sistemų sąveiką“, – Pentagone žurnalistams sakė B. LaPlante'as.

2022 09 12 09:37
Spausdinti