Meniu
Prenumerata

trečiadienis, lapkričio 29 d.


Venesueloje tęsiasi neramumai, žuvo paauglys
BNS
(Pixabay nuotr.).

Trečiadienį Venesueloje įsiplieskus naujiems protestams prieš prezidento Nicolas Maduro vyriausybę žuvo paauglys, nors šalies kariuomenės vadas perspėjo karius vengti „žiaurumo“.

Venesuelos kariuomenės vadas ir gynybos ministras generolas Vladimiras Padrino Lopezas tokį perspėjimą paskelbė praėjus daugiau kaip dviem mėnesiams nuo pirmųjų protestuotojų ir saugumo pajėgų susirėmimų. Opozicija ir spaudos teisių grupės tvirtina, kad saugumo pajėgos puldinėja, apiplėšinėja protestuotojus ir žurnalistus bei daro jiems spaudimą. Nauji susirėmimai kilo trečiadienį, kai tūkstančiai protestuotojų bandė surengti eitynes iš įvairių sostinės vietų iki rinkimų komisijos biurų. Per eitynes rytiniame sostinės Čakao rajone žuvo 17-metis. Prokurorų teigimu, nuo balandžio pradžios per neramumus jau žuvo 66 žmonės. Paauglio mirties aplinkybės tiriamos, nurodė Viešųjų reikalų ministerija. Opozicijos lyderiai dėl jaunuolio žūties kaltina saugumo pajėgas. Pirmadienį socialiniuose tinkluose paplito vaizdo įrašai, kuriuose matoma, kaip saugumo pajėgos puola žmones ir iš jų atiminėja asmeninius daiktus. „Nenoriu matyti daugiau sargybinių, gatvėse vykdančių žiaurumus“, – antradienį per viešą kreipimąsi sakė V.Padrino Lopezas.
Kad ir kas nukryps nuo valstybės politikos, ypatingą svarbą teikiančios žmogaus teisėms, ir pasielgs neprofesionaliai – privalės už tai atsakyti.
„Kad ir kas nukryps nuo valstybės politikos, ypatingą svarbą teikiančios žmogaus teisėms, ir pasielgs neprofesionaliai – privalės už tai atsakyti“, – sakė jis. Opozicijos kontroliuojamo Kongreso lyderis Julio Borgesas prieš trečiadienio protestą pareiškė: „Raginame V.Padrino Lopezą tesėti savo žodį ir leisti taikiai vykti eitynėms.“ Tačiau, kaip ir anksčiau, riaušių policija bandė išvaikyti demonstrantus ašarinėmis dujomis, vandens patrankomis ir plastikinėmis kulkomis. Kai kurie protestuotojai savo ruožtu svaidė Molotovo kokteilius ir akmenis. Opozicija kaltina vidaus reikalų ministrą Nestorą Reverolą esant atsakingą už „represijas“ protestuotojų atžvilgiu. Šiam ministrui JAV yra paskelbusios sankcijas dėl galimo dalyvavimo prekyboje narkotikais. Prezidento oponentai reikalauja sušaukti pirmalaikius rinkimus ir pašalinti N.Maduro iš pareigų. Jie kaltina jį sukėlus šalyje didžiulę ekonomikos krizę.
Turime likti gatvėse, kol N.Maduro sutiks atsistatydinti arba kol kariuomenė nustos jį remti.
„Turime likti gatvėse, kol N.Maduro sutiks atsistatydinti arba kol kariuomenė nustos jį remti“, – trečiadienį pareiškė vienas iš opozicijos lyderių Freddy Guevara. N.Maduro kaltina opoziciją susimokius jį nuversti ir tvirtina, kad ją remia JAV. Pasak jo, ši krizė yra kapitalistų sąmokslas. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 06 08 12:45
Spausdinti