Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 18 d.


Vengrija siekia uždrausti „komunistinę“ „Heineken“ žvaigždę
BNS
(Pixabay.com nuotr.).

Garsi raudona žvaigždė Nyderlandų alaus milžinės „Heineken“ logotipe Vengrijoje gali būti uždrausta, jeigu bus priimtas vyriausybės pasiūlymas, kuriuo siekiama uždrausti „totalitarinių“ simbolių naudojimą komerciniais tikslais. Ši iniciatyva laikoma kerštu būtent „Heineken“.

Įstatymo projektu, kurį šią savaitę pateikė dešiniųjų premjero Viktoro Orbano vadovaujama valdančioji partija „Fidesz“, norima uždrausti prekes, ant kurių pakuotės būtų pavaizduoti tokie simboliai kaip nacių svastika ar komunistinė penkiakampė raudona žvaigždė. „Jeigu projektas bus priimtas, bus uždrausta naudoti totalitarinių režimų, tokių kaip nacionalsocializmas ar komunizmas, simbolius“, – Budapešte surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė V. Orbano kanceliarijos vadovas Janošas Lazaras. Vyriausybė sako esanti „morališkai įsipareigojusi“ vengrams, kuriems teko išgyventi „nacių ir bolševikų teroro siautėjimą“. Pažeidusiesiems siūlomą įstatymą gali būti skirta iki 2 mlrd. forintų (6,5 mln. eurų) bauda ir dvejų metų laisvės atėmimo bausmė. „Heineken“ tvirtina, kad jos logotipas neturi „absoliučiai jokios politinės reikšmės“ ir kad jo istorija skaičiuojama nuo viduramžio Europos aludarių laikų. „Tuos pačius prekės ženklo simbolius naudojame visame pasaulyje, kiekvienoje rinkoje“, – pareiškė įmonė. „Atidžiai stebėsime, kas vyksta, ir tikimės... šis klausimas netrukus bus išspręstas“, – pridūrė alaus gamintoja. „Heineken“ prekės ženklo raudonas logotipas pirmą kartą pasirodė XX a. 4-ąjį dešimtmetį. Kai po Antrojo pasaulinio karo simbolį pradėta sieti su komunizmu, aludarė jį pakeitė balta žvaigžde. 1991 metais žlugus Sovietų Sąjungai, žvaigždė vėl tapo raudona.
Budapešto parengtas įstatymo projektas laikomas kerštu už tai, kad „Heineken“ praėjusį mėnesį viename Rumunijos regione, kuriame daugiausia gyvena vengrų tautybės žmonės, laimėjo ginčą dėl prekės ženklo.
Budapešto parengtas įstatymo projektas laikomas kerštu už tai, kad „Heineken“ praėjusį mėnesį viename Rumunijos regione, kuriame daugiausia gyvena vengrų tautybės žmonės, laimėjo ginčą dėl prekės ženklo. Teismas nusprendė, kad vietoje gaminamas alus „Csiki“, kuris yra populiarus tarp tenykščių vengrų, yra pernelyg panašus į „Heineken“ gaminamo alaus „Ciuc“ pavadinimą rumunų kalba, taigi pažeidė prekės ženklo teises. Budapeštas šį teismo sprendimą pavadino „nepadoriu, nepagrįstu ir nukreiptu prieš vengrus“ ir taip pat parėmė raginimus boikotuoti „Heineken“ produktus. Tuo tarpu stebėtojai sako, kad įstatymo projektas vargu ar bus priimtas. Naujienų portalas „Index.hu“ jį pavadino „teisiniu liūnu“, atsižvelgiant į tai, kad raudonas žvaigždes savo prekių etiketėse vaizduoja nemažai stambių gamintojų, pavyzdžiui, Italijos mineralinio vandens gamintoja „San Pelligrino“. O Vengrijos olimpinių žaidynių fechtavimo čempionas Tamašas Kovačas pašmaikštavo, kad grąžins turimą garbės medalį, nes ant jo pavaizduota raudona žvaigždė. „Nenoriu praleisti dvejus metus kalėjime“, – parašė jis „Facebook“ tinkle. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 03 24 12:37
Spausdinti