Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 20 d.


AFGANISTANAS
Viltis užbaigti karą: Talibanas sako esąs pasiruošęs taikos deryboms
BNS
Pixabay
Kariai Afganistane.

Talibanas pirmadienį pareiškė esąs pasiruošęs „per savaitę“ pradėti taikos derybas su Afganistano vyriausybe, užbaigus daug ginčų kėlusį apsikeitimą belaisviais.

„Mūsų nuostata aiški – jeigu apsikeitimas belaisviais bus užbaigtas, tuomet būsime pasiruošę per savaitę [pradėti] Afganistano vidaus derybas“, – naujienų agentūrai AFP sakė Talibano atstovas Suhailas Shaheenas. Jis pridūrė, kad pirmasis derybų ratas bus surengtas Kataro sostinėje Dohoje, kur veikia Talibano politinis biuras.

Tūkstančiai iškilių afganistaniečių, susirinkusių į šalies vyresniųjų susirinkimą – Loja Džirgą – sekmadienį sutiko paleisti apie 400 talibų, kalinamų už sunkius nusikaltimus. Tokiu būdu, kaip tikimasi, buvo panaikinta didelė kliūtis deryboms su kovotojais pradėti. „Afganistano vyriausybė per dvi ateinančias dienas pradės 400 talibų paleidimą į laisvę“, – AFP sakė Nacionalinės saugumo tarybos atstovas Javidas Faisalas.

S. Shaheenas sakė, kad Talibano delegacijai vadovaus Abbasas Stanekzai. Jis buvo judėjimo vyriausiasis atstovas derybose su Vašingtonu, po kurių vasarį buvo pasirašytas svarbus susitarimas, numatantis, kad visas amerikiečių kontingentas iki 2021 metų vidurio paliks Afganistaną.      

Apsikeitimas belaisviais buvo vienas svarbiausių šio susitarimo punktų. Talibanas savo ruožtu įsipareigojo surengti taikos derybas tarptautiniu mastu pripažįstama Kabulo vyriausybe. Viliamasi, kad Kabulo ir talibų taikos derybos, kurių seniai siekia Vašingtonas, užbaigs beveik du dešimtmečius trunkantį karą, per kurį žuvo dešimtys tūkstančių žmonių.  

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 10 11:16
Spausdinti