Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 4 d.


ENERGETIKA
Vokietija perėmė „Rosneft“ padalinių šalyje kontrolę
BNS
Scanpix
„Rosneft“.

Berlynas penktadienį paskelbė perėmęs Rusijos įmonės „Rosneft“ padalinių Vokietijoje kontrolę, siekdamas užtikrinti energijos tiekimą, kuris buvo sutrikdytas Maskvai įsiveržus į Ukrainą.

„Rosneft“ patronuojamosioms įmonėms Vokietijoje, kurioms tenka apie 12 proc. šalies naftos perdirbimo pajėgumų, buvo perduotos Vokietijos federalinės tinklų agentūros valdymui, sakoma Ekonomikos ministerijos pranešime.

Perdavimas apima bendroves „Rosneft Deutschland GmbH“ (RDG) ir „RN Refining & Marketing GmbH“ (RNRM), taip pat tris naftos perdirbimo gamyklas: „PCK Schwedt“, „MiRo“ ir „Bayernoil“.

Ypač daug nuogąstavimų kilo dėl „PCK Schwedt“, kuri yra įsikūrusi netoli Lenkijos sienos ir tiekia apie 90 proc. Berlyne ir aplinkiniame regione, įskaitant Berlyno-Brandenburgo tarptautinį oro uostą, suvartojamos naftos.

Naftos perdirbimo gamyklų veikla buvo sutrikdyta, nes Vokietijos vyriausybė nusprendė sumažinti rusiškos naftos importą, siekdama visiškai jį sustabdyti iki metų pabaigos.

Perėmusi šių įmonių kontrolę, Vokietijos institucijos galės užtikrinti naftos perdirbimą naudojant iš kitų šalių gautą žaliavą.

2022 09 16 10:32
Spausdinti