Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 14 d.


SABOTAŽAS
Vokietijos ekspertai: nuotėkių iš „Nord Stream“ dujotiekių žala gamtai bus rimta
BNS
Scanpix
„Nord Stream 1“ nuotėkis.

Vokietijos aplinkos apsaugos agentūra (Umweltbundschutz – UBA) skelbia, kad dėl gamtinių dujų nuotėkių iš Rusijos eksporto vamzdynų Baltijos jūroje „Nord Stream 1“ ir „Nord Stream 2“ bus išmesta beveik 7,5 mln. tonų anglies dioksido ekvivalento, o tai atitinka beveik 1 proc. Vokietijos metinės CO2 emisijos.

UBA skaičiavimai pagrįsti abiejų vamzdynų gijų užpildymo vertinimais, ketvirtadienį pranešė visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“.

Vokietijos tarnyba akcentuoja, jog metanas, kurio į atmosferą dėl šių incidentų gali patekti apie 0,3 mln. tonų – gerokai kenksmingesnis klimatui nei anglies dvideginis. Apskaičiuota, kad viena tona metano per šimtą metų įkaitina atmosferą tiek pat, kiek 25 tonos CO2, todėl dėl nuotėkių iš „Nord Stream“ ekologinė žala sudarys apie 7,5 mln. tonų CO2 ekvivalento.

Danija trečiadienį pranešė, kad daugiau kaip pusė iš Baltijos jūros dugnu nutiestuose dujotiekiuose „Nord Stream“ buvusių gamtinių dujų veikiausiai jau išsiveržė į atmosferą. Tačiau ketvirtadienį Švedijos pakrančių apsaugos tarnyba informavo, jog aptiktas ketvirtasis nuotėkis.

Anksčiau šią savaitę buvo pranešta apie kelis sprogimus prie šių dujotiekių, nutiestų iš Rusijos į Vokietiją, ir tris didžiulius dujų nuotėkius – du Danijos, vieną Švedijoje pusėje. Sprogimai ir nuotėkiai siejami su įtariamu sabotažu. Kelios valstybės pradėjo šio incidento tyrimus.

2022 09 29 10:33
Spausdinti