Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 29 d.


ŪKININKŲ PROTESTAI
Vokietijos ūkininkų protestas: šalyje traktoriais blokuojami keliai
BNS
Scanpix
Vokietijos ūkininkų protestas.

Įpykę Vokietijos ūkininkai prieštarauja vyriausybės planams mažinti mokesčių lengvatas žemės ūkiui, pirmadienį traktoriais blokavo kelius visoje šalyje, o ginčas vis labiau aštrėja.

Eismą visoje šalyje sutrikdžiusi koordinuota demonstracija visų pirma paveikė įvažiavimus į greitkelius ir buvo surengta po mažesnio masto protesto Berlyne praėjusį mėnesį.

„Mes naudojamės savo pagrindine teise informuoti visuomenę ir politinę klasę, kad Vokietijai reikia konkurencingo žemės ūkio sektoriaus“, – žurnalui „Stern“ sakė Vokietijos ūkininkų asociacijos prezidentas Joachimas Rukwiedas (Joachimas Rukvydas).

„Tai vienintelis būdas užtikrinti kokybiško, namuose užauginto maisto tiekimą“, – teigė jis.

Policija pranešė, kad nuo ankstyvo ryto visoje Vokietijoje dėl lėtai važiuojančių traktorių kolonų buvo blokuojamas arba labai sutriko eismas.

Šiaurinės Meklenburgo-Pomeranijos žemės valdžia teigė, kad buvo apsunkintas įvažiavimas į jos autobaną.

Žemės ūkio technika blokavo miestų, įskaitant Berlyną, Hamburgą, Kelną ir Brėmeną, centrus, o kiekviename proteste buvo užregistruota iki 2 tūkst. traktorių.

Sostinėje ūkininkai sekmadienio vakarą pradėjo rinktis prie Brandenburgo vartų paminklo pačiame vyriausybės kvartalo centre.

Ūkininkai sukilo dėl vyriausybės planų šiais metais panaikinti tam tikras mokesčių lengvatas žemės ūkio sektoriui.

Tūkstančiai jų gruodį atvyko į Berlyną protestuoti prieš šį žingsnį. Tada jie traktoriais blokavo kelius ir pylė mėšlą ant gatvių.

Protestai paskatino vyriausybę ketvirtadienį iš dalies atšaukti planuotą subsidijų mažinimą.

Vyriausybė teigė, kad žemės ūkiui skirta transporto priemonių mokesčio nuolaida liks galioti, o dyzelino subsidija bus laipsniškai panaikinta per kelerius metus, o ne iš karto.

Tačiau žemės ūkio sektoriaus atstovai teigė, kad šis žingsnis nėra pakankamas, ir ragino Berlyną visiškai atšaukti planus, kurie buvo paskelbti po to, kai dėl netikėto teismo sprendimo vyriausybė buvo priversta 2024 metų biudžete ieškoti galimybių taupyti.

Vėlai ketvirtadienį apie 30 protestuotojų, nusiteikusių prieš reformas, neleido iš kelto išlipti ekonomikos ministrui Robertui Habeckui (Robertui Habekui) ir kitiems keleiviams.

Ši demonstracija buvo plačiai pasmerkta politikų dėl netiesioginio grasinimo smurtu.

2024 01 08 12:58
Spausdinti