Meniu
Prenumerata

šeštadienis, liepos 2 d.


TVIRTI RYŠIAI
Xi Jinpingas: Kinija ir toliau palaikys Rusiją „suvereniteto“ klausimais
BNS
Scanpix
Xi Jinpingas.

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas trečiadienį Rusijos vadovui Vladimirui Putinui telefonu pažadėjo, kad Pekinas ir toliau rems Maskvą „suvereniteto ir saugumo“ klausimais, praneša valstybinė žiniasklaida.

„Kinija yra pasirengusi ir toliau remti Rusiją klausimais, susijusiais su pagrindiniais interesais ir pagrindiniais rūpesčiais, tokiais kaip suverenitetas ir saugumas“, – Xi Jinpingą citavo Kinijos valstybinis transliuotojas CCTV.

Tai buvo antrasis abiejų lyderių pokalbis nuo vasario 24 dienos, kai V. Putinas pasiuntė savo kariuomenę į Ukrainą.

Kinija atsisakė pasmerkti Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir yra kaltinama, kad diplomatiškai dengia Maskvą, kritikuodama Vakarų sankcijas ir ginklų pardavimą Kyjivui.

Pasak CCTV, Xi Jinpingas gyrė „gerą dvišalių santykių vystymosi pagreitį“ nuo metų pradžios, „pasaulinės sumaišties ir pokyčių akivaizdoje“.

Pekinas nori „stiprinti abiejų šalių strateginį koordinavimą“, sakė kinų prezidentas.

Kinija pasirengusi „stiprinti ryšius ir koordinavimą“ su Rusija tarptautinėse organizacijose ir „skatinti teisingesnį ir geresnį tarptautinės tvarkos ir pasaulinio valdymo vystymąsi“, pridūrė jis.

V. Putinas likus kelioms savaitėms iki invazijos į Ukrainą pradžios dalyvavo Pekino žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje ir susitiko su Xi Jinpingu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 06 15 17:23
Spausdinti