Meniu
Prenumerata

sekmadienis, kovo 26 d.


KINIJA
Xi Jinpingui suteikta istorinė trečioji Kinijos prezidento kadencija
BNS
Scanpix
Xi Jinpingas.

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas penktadienį užtvirtino savo trečiąją kadenciją, o tai vainikavo jo iškilimą tapus galingiausiu šalies vadovu per kelias kartas.

Kinijos parlamentas šalies vadovu jį paskyrė po to, kai spalį Xi Jinpingas dar penkeriems metams užsitikrino Kinijos komunistų partijos (KKP) pirmininko postą.

Nuo to laiko 69-erių politikui teko atlaikyti didelę protestų bangą, į kurią gyventojus pastūmėjo jo partijos vykdyta „nulinio COVIDo“ politika ir daugybė žmonių mirčių po to, kai jos buvo atsisakyta.

Visa tai yra nustumta į šalį šią savaitę vykstančiame Nacionaliniame liaudies kongrese – kruopščiai surežisuotame renginyje, kuriame naujuoju premjeru taip pat bus paskirtas Xi Jinpingo sąjungininkas Li Qiangas.

Penktadienį delegatai vienbalsiai patvirtino trečiąją Xi Jinpingo kadenciją prezidento poste ir perrinko jį šalies Centrinės karinės komisijos pirmininku.

Pekino Didžioji liaudies salė – didžiulis valstybinis pastatas Tiananmenio aikštės pakraštyje – buvo išpuošta tamsiai raudonos spalvos kilimais ir vėliavomis, o muzikinį foną kūrė karinis orkestras.

Skaitmeninis ekranas scenos pakraštyje paskelbė galutinį balsų skaičių – visi 2952 balsai buvo atiduoti už tai, kad Xi Jinpingas būtų paskirtas dar vienai kadencijai.

Po šio pranešimo delegatai karštai prisiekė ištikimybę Kinijos konstitucijai, taip parodydami lojalumą ir vieningumą.

Šalies lyderis laikė pakėlęs dešinį kumštį, o kairę ranką padėjo ant raudono odinio Kinijos konstitucijos egzemplioriaus.

„Prisiekiu būti ištikimas Kinijos Liaudies Respublikos konstitucijai, laikytis konstitucijos įgaliojimų, vykdyti įstatymais nustatytas savo pareigas, būti ištikimas tėvynei, būti ištikimas žmonėms“, – sakė jis, žadėdamas sąžiningai ir sunkiu darbu tarnauti gimtinei.

Priesaikoje, kurią tiesiogiai transliavo valstybinė televizija visoje šalyje, jis pažadėjo „sukurti klestinčią, stiprią, demokratišką, civilizuotą, harmoningą ir didžią modernią socialistinę šalį“.

2023 03 10 09:54
Spausdinti