Meniu
Prenumerata

sekmadienis, liepos 14 d.


VAKCINA IR POPULIZMAS
Minios imunitetas
Daiva Repečkaitė
Eva von Schaper

Siaučiant pandemijai skiepai tampa aktualiu politikos klausimu. Populistų balsai skamba garsiau nei ekspertų.

Naujųjų metų išvakarėse visuomeninis transliuotojas LRT didžiųjų ligoninių vadovų paklausė, ar socialiniuose tinkluose sklandantys teiginiai, esą gydytojai verčiami skiepytis jiems grasinant, yra teisingi. LRT pranešė, kad, be kitų feisbuko paskyrų, tokius tikrovės neatitinkančius teiginius skleidžia buvusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos buvusi patarėja Nendrė Černiauskienė, į Seimo rinkimus vedusi Lietuvos liaudies partiją.

Skiepų klausimams vis labiau įsišaknijant rinkimų darbotvarkėje, jos nedidelė partija nebuvo nei pirma, nei didžiausia iš tų, kurios kurstė aistras, kad susirinktų politinių taškų. Gruodį Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pareiškė, jog skiepai nuo COVID-19 neturėtų būti privalomi. Šią ligą sukeliantis virusas SARS-CoV-2 yra pavojingiausias vyresnio amžiaus žmonėms, o su visuomenei pažįstamais „vaikiškų“ ligų virusais iš pažiūros turi mažai bendro. Tačiau COVID-19 vakcinos politizavimo tendencijos – ne mažiau ryškios.

Paprašyta pakomentuoti savo poziciją, N. Černiauskienė IQ teigė teuždavusi klausimą „Ar esate prievartaujamas skiepytis?“ ir ligoninių vadovų paaiškinimą, kad nepaskiepyti darbuotojai negalės dirbti su sunkiais ligoniais, laikanti psichologiniu smurtu.

2021 02 01 12:34
Spausdinti