15 Seimo narių padarė pažeidimų teikiant interesų deklaracijas
Trečiadienį Etikos ir procedūrų komisija paskelbė, kad 15 parlamentarų pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą ar deklaracijų pildymo taisykles. Jie netiksliai ar pavėluotai deklaravo automobilių nuomos sandorius.
Dalis Seimo narių padarė ne įstatymo, o deklaracijų pildymo taisyklių pažeidimus, nes deklaracijose nepakeitė pareigybės kodo iš kandidato į Seimo nario, ir Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) tos deklaracijos buvo neprieinamos, o matomos – Vyriausiajai rinkimų komisijai. „VTEK patikrino naujos kadencijos Seimo narių deklaracijas ir aptiko neatitikimų. Ta Seimo narių grupė, kuri laiku nepakeitė pareigybės kodo, jie pateikė viską išsamiai savo deklaracijose, bet nepakeitė iš kandidato į Seimo nario kodo, ir VTEK negalėjo išvis įvertinti jų deklaracijų, tokia techninė klaida, kuri yra tik taisyklių pažeidimas“, – BNS po komisijos posėdžio sakė jos pirmininkė Rita Tamašunienė. Seimo narių automobilių nuomos sutartis įvertino ir Vilniaus apygardos prokuratūros viešojo intereso gynimo prokuroras, bet pažeidimų nenustatė ir nusprendė netaikyti viešojo intereso gynimo priemones. „Prokuroras atlikęs tyrimą padarė išvadą, kad nebuvo gauta jokių objektyvių duomenų, kad Seimo narių sudaryti automobilių nuomos sandoriai būtų apsimestiniai, padaryti turint tikslą nuomos sutartyje nurodytus automobilius įsigyti valstybės biudžeto lėšomis, skirtomis parlamentinei veiklai vykdyti“, – prokuratūros raštą citavo R.Tamašunienė.
Pavėlavo deklaruoti
VTEK balandį kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydama įvertinti informaciją apie 15 parlamentarų, pavėlavusių arba visai nepateikusių naujų interesų deklaracijų, netiksliai ar pavėluotai deklaravusių automobilių nuomos sandorius. VTEK informavo, kad dalis į Seimą pernai spalį išrinktų parlamentarų deklaracijas pateikė per vėlai, o aštuoni praėjusios kadencijos Seimo nariai apskritai nėra atnaujinę deklaracijų po perrinkimo. Seimo etikos sargai konstatavo, kad įstatymą pažeidė „Tvarkos ir teisingumo“ atstovai Rimas Andrikis, Vytautas Kamblevičius, socialdemokratai Algirdas Butkevičius, Irena Šiaulienė ir Julius Sabatauskas, konservatorius Dainius Kreivys, Mišrios Seimo narių grupės atstovas Gintaras Steponavičius. Deklaracijų pildymo taisykles pažeidė konservatoriai Mantas Adomėnas, Arvydas Anušauskas, Rasa Juknevičienė, Antanas Matulas, Kęstutis Masiulis, socialdemokratas Artūras Skardžius, Žaliųjų partijos atstovas Linas Balsys, „tvarkietis“ Algimantas Dumbrava. Analizę VTEK atliko atsižvelgdama į žiniasklaidoje metų pradžioje pasirodžiusią informaciją apie Seimo narių galbūt nedeklaruotus automobilių nuomos sandorius. VTEK, tikrindama šias aplinkybes, atkreipė dėmesį ir į tai, kaip politikai laikosi privačių interesų deklaravimo terminų.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.