Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 14 d.


18 žmonių žuvo Damaske susisprogdinus mirtininkui
BNS
(Pixabay nuotr.).

Per kruviniausią pastarojo meto išpuolį Sirijos sostinėje žuvo 18 žmonių, praneša stebėsenos organizacijos. Tai nutiko sekmadienį Damasko rytinėje dalyje susisprogdinus saugumo pajėgų persekiojamam savižudžiui mirtininkui.

Sirijos valstybinė televizija ir padėtį šalyje stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) nurodė, kad saugumo pajėgos anksti rytą stabdė tris į miesto pusę važiavusius įtartinus automobilius; pasak televizijos, du iš jų buvo pareigūnų susprogdinti miesto pakraštyje. Tuo tarpu pajėgų persekiojamas trečiasis sugebėjo prasibrauti į Tahriro aikštę rytinėje Damasko dalyje, kur jis buvo apsuptas, bet suspėjo detonuoti sprogmenis. Pasak Britanijoje registruotos organizacijos SOHR, per šį sprogimą žuvo 18 žmonių, tarp kurių buvo mažiausiai septyni saugumiečiai ir du civiliai. Kas buvo likusios aukos, nepranešama. Sirijos naujienų agentūra SANA, remdamasi Vidaus reikalų ministerijos pranešimu, nurodė, kad du automobiliai buvo „sunaikinti“ žiedinėje sankryžoje kelyje į Damasko oro uostą į pietryčius nuo sostinės. Trečiojo automobilio vairuotojas persekiojamas susisprogdino, „nužudydamas keletą civilių ir sužeisdamas kitus, taip pat padarydamas žalos visuomeninei ir privačiai nuosavybei“.

Dideli nuostoliai

Agentūros AFP korespondentas Tahriro aikštėje matė didelius gretimiems pastatams padarytus nuostolius. Vienoje aikštės pusėje riogsojo du susprogdinti automobilini, pati aikštė nusėta skeveldromis. Netoli išpuolio vietos savo bute garsiai verkė moteris; jos balkonas visiškai nugriuvo, kambarys užverstas daužtu stiklu ir plytomis, paveikslai, užuolaidos mėtosi ant grindų. Pasak moters, stiklo šukių sužeista jos duktė išvežta į ligoninę. Tahriro aikštės gyventojas Mohammadas Tinawi sakė naujienų agentūrai AFP išgirdęs „šūvius apie 6 val. (vietos ir Lietuvos laiku), paskui – sprogimą, nuo kurio visame rajone išbyrėjo langų stiklai“. Jis sakė matęs Raudonojo Pusmėnulio savanorius, teikiančius pagalbą dviem sužeistiems kariams. Vienas prekiautojų patvirtino, kad sprogimas nugriaudėjo apie 6 val. Damaskas išvengė didesnių mūšių, nuniokojusių kitus Sirijos miestus per pilietinį karą, nesiliaujantį jau šešerius metus. Tačiau dešimtys žmonių yra žuvę per sprogimus – daugiausia miesto pakraščiuose. Kovo viduryje, sprogimas teismo pastate ir restorane Damaske nusinešė 32 gyvybes, atsakomybę dėl to išpuolio prisiėmė vadinamoji „Islamo valstybė“ (IS), o prieš kelias dienas tą patį kovą per du sprogimus sostinės senamiestyje žuvo 74 žmonės; atsakomybę tada prisiėmė džihadistų „Fateh al-Sham frontas“. Konfliktas Sirijoje prasidėjo nuo protestų prieš vyriausybę 2011 m. ir galiausi virto plataus masto karu, nusinešusiu jau daugiau kaip 320 tūkst. gyvybių. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.  
2017 07 02 18:50
Spausdinti