Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 23 d.


PAGALBA UKRAINAI
A. Anušauskas: esame pasiryžę prisidėti prie ilgalaikio Ukrainos pajėgų stiprinimo
BNS
BNS Foto
A. Anušauskas.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas po JAV inicijuoto sąjungininkų pasitarimo Vokietijoje sako, kad Vakarai yra pasiruošę prisidėti prie ilgalaikio Ukrainos ginkluotųjų pajėgų stiprinimo.

„Sunku tikėtis greitos šio karo pabaigos, todėl esame pasiryžę visokeriopai prisidėti prie ilgalaikio Ukrainos ginkluotųjų pajėgų stiprinimo. Kartu turime parengti Ukrainos karinio atstatymo programą, užtikrinti perginklavimą ir efektyviai atliepti pagrindinius šalies poreikius“, – teigė A. Anušauskas.

Krašto apsaugos ministras antradienį Vokietijoje esančioje JAV karinėje bazėje Ramšteine dalyvavo pasitarime dėl Ukrainos karinių pajėgumų stiprinimo ir ilgalaikių šalies saugumo poreikių.

Buvo aptarta, kaip geriausia stiprinti Rusijos agresiją patiriančios Ukrainos karinius pajėgumus šiuo metu, o taip pat – karui pasibaigus. Pasak A. Anušausko, Lietuva iš savo sandėlių atiduoda Ukrainai viską, ką gali.

„Lietuva pirmąją paramą ginkluote suteikė dar prieš karo pradžią – perdavėme „Stinger“ sistemas ir iki karo spėjome apmokyti jomis naudotis. Prasidėjus karui, Ukrainą Lietuvos karinė parama pasiekė jau trečiąją dieną. Šiuo metu Lietuvos karinė parama siekia 100 mln. eurų“, – pranešime cituojamas ministras.

A. Anušauskas akcentavo, kad Lietuva ne tik tiekia Ukrainai karinę paramą, bet nuo 2017-ųjų iki pat karo pradžios vykdė ir karinę mokymo misiją Ukrainoje, kuri faktiškai jau atnaujinta nauja forma – Ukrainos kariai Lietuvoje mokomi naudotis vakarietiška ginkluote. Ministras pakvietė prie šių mokymų prisijungti ir sąjungininkų instruktorius.

Tarp į susitikimą pakviestųjų šalių yra ne tik JAV sąjungininkės Europoje, bet ir Australija bei Japonija, kurios baiminasi, kad Rusijos pergalė Ukrainoje taptų precedentu ir paskatintų Kinijos teritorines ambicijas.

Prieš NATO atstovų susitikimą dėl tolesnio ginkluotės siuntimo į karo draskomą Ukrainą Maskva įspėjo apie „realią“ Trečiojo pasaulinio karo grėsmę.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 04 26 18:10
Spausdinti