Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 16 d.


SANKCIJOS BALTARUSIJAI
A. Anušauskas: nepaskelbus sankcijų „Belavia“, dalis ribojimų Baltarusijai netektų prasmės
BNS
Scanpix

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako besitikintis, kad Europos Sąjunga (ES) galiausiai paskelbs sankcijas Baltarusijos oro vežėjai „Belavia“.

Taip jis kalbėjo užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui pareiškus, kad ES derybose „Belavia“ bandoma išbraukti iš naujo sankcijų sąrašo.

Anot A. Anušausko, nepaskelbus ribojimų „Belavia“, dalis sankcijų Minsko režimui, įvedamų dėl jo vaidmens kurstant migracijos krizę, netektų prasmės.

„Aš manyčiau, kad gal iki to žingsnio nebus prieita, nes tai yra vienas iš pagrindinių sankcionuojamų objektų ir taip dalis sankcijų tiesiog nustotų prasmės“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė krašto apsaugos ministras.

G. Landsbergis trečiadienį sakė neturintis tikslios informacijos, kuri šalis pateikė pasiūlymą braukti „Belavia“ iš sankcijų sąrašo, bet neatmetė, jog tai gali būti ir Vokietija.

A. Anušauskas tvirtino suprantantis, kad ES yra valstybių, „kurios gali turėti ir ne tokią tvirtą nuomonę“.

„Be abejonės, tiek Rusija, tiek Baltarusija visada tuo naudodavosi. Ar pavyks joms dabar, dar per anksti kalbėti“, – sakė ministras.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį antrą kartą šią savaitę telefonu kalbėjosi su Baltarusijos autoritariniu lyderiu Aliaksandru Lukašenka.

Pasak A. Anušausko, Baltarusijos diktatorius sėkmingai išnaudoja šiuos pokalbius propagandai ir problemų šalies viduje sprendimui.

„Jeigu Merkel galvoja apie humanitarinius dalykus, tai Lukašenka apie propagandinius dalykus – režimą parodyti kitoje šviesoje“, – sakė ministras.

Lietuva ir Vakarų šalys kaltina A. Lukašenkos režimą migrantų srautų Baltarusijos pasienyje su ES šalimis Lenkija, Latvija ir Lietuva organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už sankcijas.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai pateko daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų, daugiau nei 7 tūkst. užsieniečių apgręžti pasienyje.

Praėjusią savaitę Baltarusijos pasienyje su Lenkija susitelkė keli tūkstančiai migrantų. Jie pasienyje įkūrė stovyklas ir vis bando pralaužti užkardas, kad patektų į Lenkiją.

Lietuvos pareigūnai baiminasi panašaus scenarijaus prie savo sienos su Baltarusija, todėl šalies pasienyje įvesta nepaprastoji padėtis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 11 18 10:15
Spausdinti