Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gegužės 21 d.


ĮTARIMAI
A. Anušauskas: Rusija gali siekti konflikto Ukrainoje arba okupuoti Baltarusiją
BNS
BNS foto
Kašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Ultimatumą NATO iškėlusi Rusija nesitrauks be kokios nors pergalės, ji gali sukelti konfliktą Ukrainoje arba visiškai pajungti Baltarusiją, sako Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Situacija yra pasikeitusi radikaliai, nes Rusija pateikė ne šiaip reikalavimus, o ultimatyvius reikalavimus ir mes suprantame, kad be mažos pergalės Putinas, matyt, nesitrauks“, – žurnalistams Kaune sakė krašto apsaugos ministras.

„Aš galėčiau spėti, kokia ta pergalė gali būti. Tai jeigu neprasidės kokia nors agresija, kad ir riboto masto, prieš Ukrainą, ta vienintelė pergalė, kurią jis gali išplėšti šitoje situacijoje – Baltarusijos okupavimas ir absoliutus pajungimas“, – teigė jis.

Vakarai kaltina Maskvą telkiant apie 100 tūkst. karių Ukrainos pasienyje ir rengiantis jos puolimui. Rytų Ukrainoje nuo 2014 metų tęsiasi Kijevo pajėgų konfliktas su prorusiškais separatistais.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neigia, kad jo šalis planuoja ataką ir kaltina NATO įtampos kurstymu bei reikalauja „teisinių garantijų“, kad Aljansas nesiplės į rytus.

Įtampa tarp Vakarų ir Baltarusijos, su kuria Rusija pastaruoju metu gilina karinę integraciją, neslūgsta nuo pernai rugpjūčio, kai Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka buvo paskelbtas laimėjęs valstybės rinkimus. Juos opozicija ir Vakarų šalys laiko suklastotais. Minskas nuo to laiko vykdė didelio masto represijas prieš protestuotojus, žurnalistus ir pilietinės visuomenės organizacijas.

Vakarų šalys kaltina Baltarusiją dirbtinai kurstant migrantų antplūdį prie sienų su kaimyninėmis ES šalimis, tokiu būdu keršijant už Bendrijos taikomas sankcijas Minsko režimui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 21 15:24
Spausdinti