Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 21 d.


LENKIJOS ŪKININKŲ MARŠAS
A. Bilotaitė: Lenkijos ūkininkams ketinant blokuoti pasienį, pareigūnai yra pasirengę užtikrinti viešąją tvarką
ELTA
Alfa.lt
Agnė Bilotaitė.

Penktadienį Lenkijos ūkininkams ketinant blokuoti vieną iš pasienio punktų, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tvirtina, jog šalies tarnybos yra pasirengusios užtikrinti viešąją tvarką šalies pasienyje.

„Tai aptarta su mūsų tarnybų vadovais, įsivertintos rizikos ir tie nepatogumai, kas gali kilti Lietuvos pusėje. Esame aptarę, kad mūsų pareigūnai yra pasirengę užtikrinti viešąją tvarką ir saugumą, kad kuo mažiau nepatogumų kiltų mūsų gyventojams“, – trečiadienį prieš prasidedant Vyriausybės posėdžiui žurnalistams sakė A. Bilotaitė.

„Pareigūnai yra pasiruošę, jie profesionalai – žino, kaip reaguoti. Pasidėlioti techniniai dalykai. Tiesiog svarbu paminėti, kad tai yra aptarta su mūsų tarnybomis ir jos yra pasiruošusios“, – pažymėjo ji.

Lenkijos ūkininkai nuo penktadienio ketina blokuoti kelią tarp Kalvarijos ir Lenkijos Suvalkų apskrities Budzisko kaimo. Maždaug savaitę turinčios trukti akcijos metu norima tikrinti transportuojamų ukrainietiškų grūdų kiekius.

Praėjusią savaitę Lenkijos ūkininkai blokavo kelius į Ukrainą, taip pat – pagrindinį šalies greitkelį į Vokietiją. Protestuojama dėl, lenkų žemdirbių vertinimu, nesąžiningos konkurencijos, nes ukrainiečių grūdai yra pigesni ir mažina produkcijos kainas visoje Europoje.

Baiminamasi, kad įtampa tarp Lenkijos ir Ukrainos gali būti išnaudota Rusijos provokatorių.

2024 02 28 14:18
Spausdinti