Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 14 d.


VAKCINACIJA
A. Dulkys: esamais tempais 70 proc. gyventojų paskiepytume rugsėjį
BNS
Fotobankas
A. Dulkys.

Išlaikius esamus skiepijimo tempus, 70 proc. gyventojų vakcinuoti pavyktų iki rugsėjo, o situacijai gerėjant galėtų būti peržiūrimi ribojimai, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Prie dabartinės situacijos tarp 70 ir 80 procentų būtų ta žinutė irgi mums labai svarbi. (...) Jeigu pagal dabartinius tempus, tokie, kokie buvo ne prieš tai du mėnesius, o dabar kaip yra keletą šių savaičių, tai, matyt, rugsėjo vidurys, antra pusė galėtų būti“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministras.

Jis teigia, kad jeigu Lietuvai pavyktų pasiekti šiuos rodiklius, o COVID-19 pacientų ligoninėse ženkliai nedaugėtų, dalis suplanuotų nuo rugsėjo 13-osios ribojimų galėtų būti sušvelninti.

„Mes galėtume pasitikti rugsėjį, kai Vyriausybė galėtų susėdusi iš naujo apsvarstyti tas priemones, bet ne todėl, kad jas dar kažkaip sugriežtintų, o atvirkščiai – galbūt galėtume peržiūrėti į kitą pusę“, – kalbėjo A. Dulkys.

Verslas nuo pirmadienio galėjo pradėti paslaugas teikti lankytojams tik su galimybių pasu – tokiu atveju nebereikia laikytis nustatytų ribojimų. 

Norintiesiems toliau priimti klientus be galimybių paso, galioja griežtesni apribojimai, o nuo rugsėjo 13-osios didžioji dalis paslaugų galės būti teikiamos tik įgijusiems imunitetą po skiepų ar ligos, arba turintiems neigiamą PGR testą.

Statistikos departamento duomenimis, bent viena doze šiuo metu yra pasiskiepiję 56 proc. žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 08 19 11:46
Spausdinti