Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 21 d.


VAKCINACIJA
A. Dulkys: tikslas kovą paskiepyti vyresnius žmones nepasiektas dėl „AstraZeneca“ krizės
BNS
BNS
„AstraZeneca“ vakcina.

Vyriausybės atstovai pripažįsta, kad jiems nepavyko pasiekti prieš mėnesį iškelto tikslo per kovą paskiepyti didžiąją dalį 70 metų ir vyresnių žmonių, o viena iš priežasčių nurodo „AstraZeneca“ vakcinos patikimumo krizę.

Premjerė Ingrida Šimonytė vasario pabaigoje buvo išsakiusi lūkestį, kad kovo mėnesį bent pirmu skiepu bus paskiepyta didžioji dalis žmonių, vyresnių nei 70 metų, o tai leistų švelninti karantiną.

Penktadienio rytą surengtame Ministrų kabineto posėdyje premjerė pripažino, kad „laiko nusipirkti“ nepavyko, todėl karantino sąlygas dabar tenka griežtinti.

„Laiko nusipirkti mums ne visai pavyko to, kurio ketinome nusipirkti, kad spėtume suvakcinuoti rizikos amžiaus grupę, ir tam turbūt pritrūko kelių gerų savaičių“, – kalbėjo ji.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad Vyriausybė turėjo tikslą kovo mėnesį paskiepyti bent 70 proc. vyriausiųjų žmonių. Ministro teigimu, juos nuo skiepijimosi galėjo atbaidyti „AstraZeneca“ vakcinos reputacinė krizė.

„Turėjome lūkestį per kovo mėnesį vakcinuoti kritinę masę ar bent 70 procentų (...). Mums jo pasiekti nepavyko, labai panašu, kad jau ir nebepavyks. Labai tikėtina, kad viena iš priežasčių buvo, kad šiuo metu labiau dominavo mūsų vakcinavimo centruose „AstraZeneca“ vakcina, negalėjimas pasirinkti ir trūkumas kitų vakcinų, ir „AstraZeneca“ reputacinės krizės elementas, tačiau tikimės, kad visgi vyresnio amžiaus žmonės ateityje vakcinuosis aktyviau“, – per spaudos konferenciją kalbėjo ministras.

Lietuva ir dar keliolika Europos valstybių praėjusią savaitę kelioms dienoms buvo sustabdžiusi skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina dėl galimų retų šalutinių poveikių, tačiau gavus Europos vaistų agentūros patikinimą dėl saugumo skiepijimas atnaujintas. Po šio įvykio ministras pakeitė tvarką ir leido gyventojams pasirinkti vakcinas, kuriomis skiepysis.

Prezidentas Gitanas Nausėda anksčiau šią savaitę paragino šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui. Prezidentūra atkreipė dėmesį, kad pagal vyriausiųjų žmonių skiepijimą Lietuva atsilieka nuo daugumos kitų Europos Sąjungos šalių.

Per savaitę pavyko 30 proc. sumažinti „AstraZeneca“ likutį

A. Dulkys sako, kad per savaitę pavyko 30 proc. sumažinti susidariusias „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso atsargas.

„Šią savaitę 30 proc. sumažinome susikaupusias „AstraZeneca“ atsargas. Ši savaitė, panašu, bus išskirtinė, jau dabar esame paskiepiję virš 50 tūkst. asmenų, kai kurie vakcinavimo centrai dirbs ir šeštadienį bei sekmadienį. Jei išsilaikys panašūs tempai, gali būti, kad būsime paskiepiję ir 70 tūkst.“, – žurnalistams penktadienį sakė ministras.

Anot jo, vakcinacija lėčiausiai juda Šalčininkuose, Visagine ir Klaipėdoje, su šiomis savivaldybėmis bendraujama ir ieškoma būdų procesą pagreitinti.

„Aiškinamės dabar tą situaciją, bendraujame tiesiogiai su šių savivaldybių tiek administracija, jų vakcinavimo centrų koordinatoriais, taip pat darysime tam tikras komunikacijos kitomis kalbomis priemones“, – sakė A. Dulkys.

Jis teigė, kad jeigu skiepijimas čia ir toliau stos, vakcinos iš jų gali būti perskirstomos kitoms savivaldybėms, kur skiepijimas juda greičiau, o epidemiologinė padėtis yra prasčiausia.

Statistikos departamento duomenimis, per praėjusią parą pirmąja vakcinos nuo koronaviruso doze paskiepyta apie 9 tūkst. žmonių, antrąja – 6,3 tūkst.

Iš viso Lietuvoje pirmąja vakcinos doze paskiepyta beveik 311 tūkst. žmonių, abiem – per 143 tūkst. Iš visų į Lietuvą pristatytų daugiau kaip pusės milijono vakcinos dozių sunaudotos 454,3 tūkstančio.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 26 12:51
Spausdinti