Meniu
Prenumerata

trečiadienis, kovo 22 d.


LGBT
A. Skaisgirytė: bandymai įtvirtinti santuoką ne tik tarp vyro ir moters pažeistų Konstituciją
BNS
Pexels

Konstituciją pažeistų toks Partnerystės įstatymas, kuriame būtų bandoma įtvirtinti santuoką ne tik tarp vyro ir moters, sako prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė. 

„Jeigu būtų bandymas sakyti, kad santuoka yra ne tik vyro ir moters sutarimas, tai būtų galima traktuoti kaip pažeidimą Konstitucijos“, – Žinių radijui antradienį sakė A. Skaisgirytė.

Vis dėlto, prezidento patarėja pabrėžė, kad kol kas konkretūs įstatymų projektai Seime nėra įregistruoti.

„Referencinio teksto, kurį galėtume kažkaip komentuoti, kol kas dar neturime“, – aiškino ji.

Šeštadienį surengtas Didysis šeimos gynimo maršas. Tūkstančiai jo dalyvių išreiškė protestą Stambulo konvencijai ir kitoms iniciatyvoms, kurios, jų teigimu, nukreiptos prieš tradicinę šeimą.

Renginio metu Prezidentūra išplatino Gitano Nausėdos sveikinimą Tarptautinės šeimos dienos proga. Jis rodytas ir renginyje. Sveikinime šalies vadovas teigė, kad vienos lyties asmenų santykiai turi būti sureguliuoti, tačiau laikantis Konstitucijos.

Nors G. Nausėdos kalbą Prezidentūra išplatino jau vykstant renginiui ir ją pirmiausia transliuojant susirinkusiems žmonėms, A. Skaisgirytė sako, kad ji buvo nukreipta „į visas šeimas“, minint Tarptautinę šeimos dieną.

Ji taip pat akcentavo, kad „partnerystės klausimas Lietuvoje nėra visiškai teisiškai sureguliuotas“.

„Yra tam tikra spraga, ypač jei kalbėtume apie vienos lyties žmonių partnerystę. Tokių žmonių yra, jie gyvena kartu, tačiau jų civilinės teisės nėra niekaip apibrėžtos. Ir šiuo momentu prezidentas sako, kad reikėtų teisiškai sureguliuoti ir vienos lyties asmenų bendro gyvenimo klausimus“, – sakė patarėja.

Didžiajame šeimos gynimo marše skambėjo ir Europos Parlamento nario, partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) atstovo Bernhardo Zimnioko sveikinimas.

Kaip socialiniame tinkle „Facebook“ sekmadienį rašė Lietuvos europarlamentarė Rasa Juknevičienė, šis politikas priklauso „Putino draugų sparnui“. Anot jos, B. Zimniokas balsavimuose dėl rezoliucijų apie Rusiją, Baltarusiją, Sausio 13-ąją arba susilaikė, arba balsavo prieš.

Savo ruožtu A. Skaisgirytė siūlė „nesureikšminti vieno Europos parlamentaro“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 18 09:51
Spausdinti