Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gruodžio 4 d.


SANKCIJOS RUSIJAI
A. Skaisgirytė: ES neapsiribos šeštuoju sankcijų Rusijai paketu
BNS
BNS Foto
A. Skaisgirytė.

Šeštasis Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai paketas dėl karo Ukrainoje yra gana ambicingas, tačiau juo Bendrija neapsiribos, sako prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė.

„Nemanau, kad Europos Sąjunga apsiribos šeštuoju sankcijų paketu. Karas tęsiasi, tada, manyčiau, kad priėmus šeštąjį sankcijų paketą iškart bus rengiamas septintas ir, reikalui esant, vėlesni“, – antradienį Žinių radijui sakė A. Skaisgirytė.

Pasak jos, ES sankcijos Rusijai yra derinamos su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, Jungtine Karalyste, kitais sąjungininkais, nes siekiama, kad jos apimtų ne tik Europą.

„Reikia tikėtis, kad sankcijos bus vis daugiau apimančios, negu Europos Sąjungos šalys“, – teigė prezidento patarėja.

Užsienio žiniasklaida pirmadienį skelbė, jog Europos Komisija (EK) šeštajame sankcijų pakete planuoja palaipsniui – iki šių metų pabaigos – uždrausti importuoti rusišką naftą, o didžiausią Rusijos komercinį banką „Sberbank“ pašalinti iš tarptautinės tarpbankinių atsiskaitymų sistemos SWIFT.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 05 03 10:53
Spausdinti