Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gruodžio 4 d.


KLAIDŲ TAISYMAS
A. Skaisgirytė: suklydę dėl Taivaniečių atstovybės pavadinimo daugiau neturime klysti
BNS
BNS foto
A. Skaisgirytė.

Lietuva suklydo dėl Taivaniečių atstovybės Vilniuje pavadinimo, tačiau kitas žingsnis turi būti labai apgalvotas, o svarbiausia – sušvelninti tokio sprendimo padarinius šalies ekonomikai, sako prezidento patarėja Asta Skaisgirytė.

Anot jos, pavadinimo keitimas galėtų būti vienas būdų švelninant įtampą, tačiau reikia įsivertinti, ar jis atneštų norimų rezultatų.

„Taip, tai (pavadinimo keitimas – BNS) vienas iš būdų galėtų būti, tačiau turėtume įsivertinti ir pasekmes tokio greito keitimo, ar tai atneštų tą rezultatą, kurio norime. Padarę vieną klaidą neturėtume daryti daugiau klaidų, dėl to labai gerai įsivertinti sekantį savo veiksmą“, – Žinių radijui antradienį sakė A. Skaisgirytė.

Tuo pačiu ji kalbėjo, kad nereikia gręžiotis atgal, o žiūrėti į priekį ir galvoti, kaip Lietuvai išvengti ekonominių padarinių, kurias sukėlė šis pavadinimas.

„Nekalbame kol kas apie atsitraukimą ar pavadinimo keitimą, bet kalbame apie tai, kaip Europos Sąjunga galėtų Lietuvai padėti santykyje su Kinija“, – teigė A. Skaisgirytė.

„Turime judėti toliau, žiūrėti, kaip išvengti tų padarinių ar bent sušvelninti, kuriuos šitas veiksmas atnešė pirmiausiai Lietuvos verslui, jau nekalbant apie diplomatiją, kai ambasados Pekine ir Kinijos ambasada Vilniuje sumažėjo iki vieno arba Lietuvos atveju – nė vieno diplomato“, – pridūrė ji.

A. Skaisgirytė teigė, jog prezidentas reikalauja iš užsienio reikalų ministro toliau vykdyti jo parengtą planą ir kuo greičiau atnešti rezultatus.

Ministras Gabrielius Landsbergis yra sakęs, kad ginčo su Pekinu deeskalavimo planuojama siekti pirmiausia įspėjant Pekiną apie teisines jo veiksmų prieš Lietuvą pasekmes.

Lietuvos ir Kinijos santykiai pašlijo Vilniui leidus šalyje veikti Taivaniečių atstovybei, pavadinime naudojant salos vardą. Ekspertai sako, kad kinų kalba šios atstovybės pavadinimas skamba kaip Taivano atstovybė. Pekinas tame įžvelgia Taivano mėginimus veikti kaip nepriklausomai valstybei.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 01 25 09:47
Spausdinti