Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 15 d.


POLITIKA
A. Veryga atleido teisėsaugos įtarimų sulaukusią viceministrę L. Jaruševičienę iš pareigų
BNS

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį atleido teisėsaugos įtarimų greitųjų koronaviruso testų pirkime sulaukusią viceministrę Liną Jaruševičienę iš pareigų.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį atleido teisėsaugos įtarimų greitųjų koronaviruso testų pirkime sulaukusią viceministrę Liną Jaruševičienę iš pareigų.

„Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patenkino viceministrės L. Jaruševičienės prašymą atleisti ją iš užimamų pareigų. Asmens sveikatos priežiūros sritį kuravusi viceministrė šias pareigas palieka šiandien“, – informavo Sveikatos apsaugos ministerija.

A. Veryga tvirtina, kad siaučiant koronaviruso pandemijai „jokiose knygose nebuvo taisyklių ar scenarijų aprašyta“, taip pat šiems iššūkiams netiko ir ankstesni pasirengimai kovoti su infekcinėmis ligomis pratybose. 

„Iššūkių buvo labai daug, reikėjo imtis greitų, netradicinių sprendimų. Ypatingai daug iššūkių teko sveikatos sektoriui, medikų darbui, gydymo įstaigų veiklos organizavimai, už ką ir buvo atsakinga viceministrė. Ačiū jai už bendrus darbus, linkiu sėkmės ir tikiu, kad rytojus gali būti šviesesnis nei šiandiena“, – sako A. Veryga.

Daugiau paaiškinimų apie viceministrės vaidmenį vykdomame ikiteisminiame tyrime ministras nepateikė.

Pasak ministerijos, laikinai viceministrės sritį prižiūrėti pavesta ministerijos kanclerei Odetai Vitkūnienei ir viceministrams Kristinai Garuolienei bei Algirdui Šešelgiui, bus ieškoma naujo viceministro.

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) tiria 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimą. L. Jaruševičienei pareikšti įtarimai galimu piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, įgaliojimų viršijimu, kai dėl to valstybė galėjo patirti didelę žalą, jai skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Iš viso šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai pareikšti jau šešiems asmenims, tarp įtariamųjų – ir testus tiekusios įmonės „Profarma“ atstovai.

Tyrimo duomenimis, sudarydama 6 mln. eurų vertės sutartį dėl greitųjų COVID-19 viruso nustatymo testų pirkimo, įmonė galimai klastojo dokumentus ir pirkėjui pateikė melagingus duomenis apie greitųjų testų gamintoją.

Pirkimus vykdė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. Jos vadovas Vytautas Zimnickas prieš kelias savaites mirė. Teisėsauga yra apklaususi laikinąją laboratorijos vadovybę.

Specialiųjų tyrimų tarnyba vykdo ir dar vieną tyrimą dėl daugiau nei 5 mln. eurų vertės reagentų COVID-19 tyrimams – reagentus taip pat pirko minėta laboratorija.  

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 07 12:07
Spausdinti