Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 28 d.


DIPLOMATIJA
Ambasadorių rotacija: pritarta N. Aleksiejūno skyrimui ES ambasadoriumi
ELTA
Robertas Dačkus/LRP
Nerijus Aleksiejūnas (dešinėje).

Trečiadienį Vyriausybė pritarė siūlymui atšaukti šešis ambasadorius, taip pat pritarė Nerijaus Aleksiejūno skyrimui ambasadoriumi Europos Sąjungoje (ES).

„2010–2014 metai mano buvimas Briuselyje buvo tiesiogiai susijęs su mūsų pirmininkavimu Europos Sąjungos Tarybai 2013 metais. Taip susiklostė, kad buvau tas žmogus, kuris iš arčiausiai mačiau, ką reiškia nuolatinio atstovo darbas, nes buvau turbūt dešinioji ranka nuolatinio atstovo. Tai turbūt yra logiška seka, kad galėčiau būti tinkamas kandidatas ir į mūsų antrą pirmininkavimą ES Tarybai“, – Vyriausybės posėdžio metu sakė N. Aleksiejūnas.

Vyriausybei pritarus, svarstoma N. Aleksiejūną amsadoriumi ES skirti nuo rugpjūčio 14 d.

Jis pakeis darbą ES baigiantį Arnoldą Pranckevičių, kurį pritarta atšaukti iš pareigų. Buvęs užsienio reikalų viceministras turėtų baigti darbą atstovybėje Briuselyje rugpjūčio 13 d.

Vyriausybės pritarimu, nuo rugpjūčio 5 d. taip pat siūloma atšaukti ambasadorių Vokietijoje Ramūną Misiulį, atstovybės Suomijoje vadovą Giedrių Kazakevičių, ambasadorių Airijoje Marijų Gudyną, atstovą Sakartvele Andrių Kalindrą. Ambasadorių Čekijoje Laimoną Talat-Kelpšą ketinama atšaukti iš pareigų nuo rugpjūčio 19 d.

Lietuvos Respublikos diplomatinį atstovą užsienio valstybėje, gavus tos šalies sutikimą priimti (agremaną) ir iš anksto apsvarsčius kandidatūrą Seimo Užsienio reikalų komitete, Vyriausybės teikimu skiria prezidentas.

2024 04 17 14:18
Spausdinti